Dymisja po seksistowskich słowach. Ostra reakcja

1

Abdel Bouhazama zrezygnował z prowadzenia Angers SCO. Jego krótka kadencja na stanowisku trenera potrwała zaledwie dwa miesiące. Z klubu odszedł po seksistowskim komentarzu wobec kobiet.

Dymisja po seksistowskich słowach. Ostra reakcja
Abdel Bouhazama w czasie konferencji prasowej (YouTube, Clermont Foot 63)

Ilyes Chetti jest pochodzącym z Algierii lewym obrońcą, który w 2022 roku dołączył do francuskiego zespołu Angers SCO. Kariera piłkarska tego zawodnika stanęła pod znakiem zapytania w obliczu oskarżeń o dokonanie napaści seksualnej. W obronie podopiecznego postanowił stanąć trener Abdel Bouhazama.

To nic złego. Wszyscy dotykaliśmy kiedyś dziewczyn - powiedział szkoleniowiec przed pojedynkiem w Ligue 1 przeciwko Montpellier. W tym meczu skorzystał z Ilyesa Chettiego, który wszedł na boisko w przerwie i rozegrał drugą połowę.

Bagatelizowanie sprawy w tak nonszalancki sposób nie spodobało się opinii publicznej we Francji. Na karygodne słowa swojego pracownika postanowił zareagować klub i odciął się od wypowiedzi Abdela Bouhazamy. Co prawda szkoleniowiec bronił się, że słowa zostały wyrwane z kontekstu i nie oddają jego stosunku do domniemanego przestępstwa piłkarza. Nie pomogło to jednak w zachowaniu pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

Abdel Bouhazama podał się do dymisji, która została przyjęta przez władze klubu. 54-letni Francuz przestał pracować jako szkoleniowiec Angers SCO.

Trener był mocno związany z Angers SCO, ponieważ pracował w klubie od 2015 roku jako opiekun drużyny juniorskiej, a także szkoleniowiec rezerw. Wcześniej współpracował z Tours oraz Saint-Etienne. Praca w pierwszym zespole była szansą dla byłego pomocnika, ale nie broniły go ani wyniki, ani słowa.

Angers SCO przegrało trzy ostatnie mecze i jest pewniakiem do spadku z Ligue 1. Drużyna ma zaledwie 10 punktów po 26 kolejkach i do bezpiecznej strefy w tabeli traci 12 "oczek". Klub popadł w kryzys sportowy, a ostatnio również wizerunkowy.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić