Euro 2020. Jasna deklaracja kadrowicza. To on będzie asem Paulo Sousy?

9

Już w poniedziałek reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w ramach Euro 2020, które ze względu na COVID-19 zostały przełożone na 2021 rok. "Będziemy optymalnie przygotowani do pierwszego spotkania" - zapewnia kadrowicz Kamil Jóźwiak.

Euro 2020. Jasna deklaracja kadrowicza. To on będzie asem Paulo Sousy?
Kamil Jóźwiak (PAP)

Na tę imprezę miłośnicy futbolu czekali z niecierpliwością. W poniedziałek kadra Paulo Sousy rozpocznie rywalizację w ramach Euro 2020.

Pod wodzą Portugalczyka do tej pory dobrze radził sobie Kamil Jóźwiak. Zazwyczaj trener wpuszczał go na boisko z ławki rezerwowych. W związku z tym nie brakuje takich, którzy przypisują mu rolę jokera.

Jóźwiak nie chce rozpoczynać meczów na ławce. Deklaruje walkę o pierwszy skład.

Myślę, że nie ma takiego planu na mnie, przynajmniej ja o nim nie wiem. Jestem zawodnikiem, który chce grać w pierwszej jedenastce. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądał nasz skład na mecz ze Słowacją, ale ja siebie nie mam za jokera - przyznał na konferencji prasowej.

Kamil Jóźwiak deklaruje: "Chciałbym być motorem napędowym"

Przed rozpoczęciem rywalizacji na mistrzostwach Europy Kamil Jóźwiak stawia sobie bardzo ambitny cel.

Na pewno chciałbym być motorem napędowym. Choć jeszcze nie jestem doświadczonym zawodnikiem w tej reprezentacji, to wiem, że mogę dać jej bardzo dużo, napędzać akcje, wygrywać pojedynki. Każdy ma swoją rolę w zespole i myślę, że rolę tego motoru mogę pełnić. Jeśli taka szansa będzie mi dana, będę chciał ją wykorzystać - podkreślił zawodnik.

Euro 2020. Kiedy mecze Polski?

Na premierowe spotkanie Polaków musimy poczekać do poniedziałku (14 czerwca). Tego dnia zmierzymy się ze Słowakami. Początek rywalizacji o godz. 18:00.

19 czerwca kolejny mecz Biało-Czerwonych. Wówczas rywalem kadry Paulo Sousy będzie Hiszpania. Pojedynek rozpocznie się o 21:00.

Fazę grupową zakończymy meczem ze Szwedami. Z tą reprezentacją zagramy 23 czerwca o godz. 18:00.

Euro 2020. Gdzie oglądać mecze Polski?

Mecze reprezentacji Polski na Euro 2020 będzie można oglądać między innymi w TVP 1 i TVP Sport. Pojawi się też możliwość śledzenia piłkarskich zmagań za pośrednictwem internetu - na platformie WP Pilot.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić