LAK|

Euro 2020. Wielka rehabilitacja Lewandowskiego. Strzelił gola Hiszpanii, Polacy dalej w grze!

2

Na takie wiadomości z Sewilli czekaliśmy! Polacy rozegrali bardzo dobre spotkanie przeciwko renomowanej Hiszpanii. Po golu Roberta Lewandowskiego zremisowaliśmy 1:1 i nadal liczymy się w walce o awans do fazy pucharowej.

Robert Lewandowski (C) (PAP, PAP/EPA/Jose Manuel Vidal / POOL)

To było świetne spotkanie w wykonaniu Biało-Czerwonych w Sewilli. Reprezentacja Polski zremisowali z wielką Hiszpanią 1:1, bramkę na wagę punktu zdobył w drugiej połowie Robert Lewandowski, który głową skierował piłkę do siatki. Napastnik Bayernu w kapitalny sposób ustawił się w polu karnym, wykorzystując swoje wielkie doświadczenie zebrane przez lata.

"To był zwycięski remis" - piszą kibice i eksperci w sieci.

Choć niektórzy żałują, że Lewandowski zmarnował świetną okazję do strzelenia bramki w pierwszej połowie. Napastnik dobiegł do piłki po strzale w słupek Karola Świderskiego, ale jego uderzenie obronił bramkarz Hiszpanów. To była "setka"!

Polacy nadal w grze!

Na stadionie w Sewilli Biało-Czerwoni, szczególnie w drugich 45 minutach, pokazali niesamowitą ambicję i wolę walki, co zostało nagrodzone zdobyciem wyrównującej bramki.

Spotkanie zakończyło się remisem, co powoduje, że zespół selekcjonera Paulo Sousy ciągle jest w grze o tytuł mistrza Starego Kontynentu. Decydujący, jeśli chodzi o awans z grupy "E", będzie środowy (23 czerwca) pojedynek ze Szwecją w Sankt Petersburgu (początek o godz. 18:00).

Konfrontacja ze Szwedami będzie "meczem o wszystko" dla polskiego zespołu. Tylko zwycięstwo zapewni nam bowiem awans do fazy pucharowej Euro 2020. Przed ostatnią kolejką spotkań w "polskiej" grupie liderem jest Szwecja (4 pkt.), która wyprzedza Słowację (3 pkt.), Hiszpanię (2 pkt.) i Polskę (1 pkt).