BOB| 
aktualizacja 

FIFA zaliczyła wpadkę z Rosją w tle. Ukraińcy nie kryją oburzenia

Światowa federacja piłkarska promowała mistrzostwa świata grafiką z rosyjskim piłkarzem. Na wpadkę FIFA szybko zareagowali Ukraińcy. "To błąd czy prowokacja?" - zastanawia się jeden z ukraińskich portali.

FIFA zaliczyła wpadkę z Rosją w tle. Ukraińcy nie kryją oburzenia
Na zdjęciu: logo FIFA (Getty Images)

Rosja nic sobie nie robi z przeróżnych sankcji i wojska Władimira Putina wciąż toczą wojnę w Ukrainie. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie działania wojenne się zakończą. Z tego powodu cierpi m.in. rosyjski futbol.

FIFA oraz UEFA pod naciskiem wielu federacji z PZPN na czele wykluczyły wszystkie rosyjskie reprezentacje i kluby z międzynarodowych rozgrywek. Rosjan nie zobaczymy podczas nadchodzącego Euro 2024. Ich drużyna nie wystąpi także w tegorocznych mistrzostwach świata w futsalu. To właśnie z tą drugą imprezą związana jest wielka wpadka światowej federacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Huknął jak z armaty. Bramkarz się tego nie spodziewał

W Ukrainie zawrzało po wpadce FIFA

FIFA zaczęła promować futsalowy mundial, który jesienią odbędzie się w Uzbekistanie. Na oficjalnej stronie federacji pojawiła się grafika, która błyskawicznie oburzyła Ukraińców. Trudno się dziwić, bo turniej reklamowano... rosyjski zawodnikiem.

Na grafice pojawił się Siergiej Abramow, który występuje w reprezentacji Rosji. "To błąd czy prowokacja? FIFA opublikowała plakat mistrzostw świata w futsalu z zawodnikiem reprezentacji Rosji" - pisze portal sport.24tv.ua. Ukraińcy mimo wszystko wierzą, że autor grafiki najwidoczniej popełnił błąd.

"Zamiast herbu na koszulce Rosjanina widnieje napis 'Nasi chłopcy'. Jest całkiem prawdopodobne, że projektant nie wiedział, z której drużyny pochodzi piłkarz" - dodaje ukraiński portal.

Ostatecznie wielką wpadkę naprawiono. Niedługo później pojawiła się nowa grafika promocyjna. Nie ma już na niej rosyjskiego zawodnika, a zamiast niego umieszczono reprezentanta Portugalii.

Mistrzostwa świata w futsalu będą się odbywać od 14 września do 6 października w Uzbekistanie. Na turniej nie zakwalifikowała się reprezentacja Polski, która w barażu musiała uznać wyższość Ukrainy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić