aktualizacja 

Groźna sytuacja na treningu. Psy rzuciły się za mistrzem olimpijskim

7

Johannes Klaebo przygotowuje się do nowego sezonu w biegach narciarskich, a jeden z etapów tych przygotowań odbył się w Stanach Zjednoczonych. Tam Norwega spotkała nieprzyjemna przygoda.

Groźna sytuacja na treningu. Psy rzuciły się za mistrzem olimpijskim
Na zdjęciu: Johannesa Klaebo (Instagram, pexels.com)

Johannes Klaebo, zdobywca siedmiu medali olimpijskich i uważany za jednego z najlepszych biegaczy narciarskich na świecie, niedawno opowiedział o swoich niecodziennych przygodach podczas treningów w USA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: tak się kończy stepowanie w butach sportowych
Amerykańskie psy najwyraźniej nie wiedzą, czym są biegi narciarskie, i dla nich człowiek z kijkami i na kółkach jest jakimś potworem. Widząc mnie, agresywnie rzucały się, lecz nie na mnie, tylko gryzły jak opętane kijki i nartorolki.

Ciekawe jest, że atakujące biegacza psy były prowadzone przez swoich właścicieli. Jak tłumaczy Klaebo, nie były to agresywne czy bezpańskie zwierzęta.

Właściciele przepraszali mnie, a psy po obwąchaniu się uspakajały. Doszliśmy do wniosku, że taki widok, jak ja na nartorolkach wymachujący kijkami, budzi w psach przerażenie i automatycznie bronią się atakiem - wyjaśnił.

26-letni zawodnik z Norwegii w swoim dorobku ma nie tylko medale olimpijskie, ale także dziewięć złotych medali mistrzostw świata oraz cztery zdobyte Puchary Świata,

Już niebawem, za miesiąc, rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Inauguracja już tradycyjnie odbędzie się w fińskiej Ruce i nastąpi dokładnie 24 listopada. Klaebo z całą pewnością będzie jednym z faworytów i wyróżniających się postaci podczas nadchodzącego sezonu.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić