Iga Świątek wygrała Roland Garros. Tyle milionów właśnie zarobiła

66

Iga Świątek po raz trzeci w karierze, a drugi raz z rzędu triumfowała w wielkoszlemowym Roland Garros. Po morderczym pojedynku pokonała w trzech setach Karolinę Muchovą.

Na zdjęciu: Iga Świątek EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON Dostawca: PAP/EPA. (PAP, PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek wygrała z Czeszką Karoliną Muchovą 6:2, 5:7, 6:4 w finale wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Polka obroniła tym samym tytuł wywalczony rok temu. To jej trzeci triumf w turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa.

Mecz nie należał do łatwych dla Polki. W pierwszym secie straciła zaledwie dwa gemy, w drugim prowadziła już 3:0, ale Muchova była w stanie odwrócić losy tej partii i doprowadziła do remisu. W decydujący set lepiej weszła Czeszka, obejmując prowadzenie 2:0. Ale to mistrzyni pokazała wielkie umiejętności, siłę psychiczną i charakter, dzięki czemu triumfowała w tej partii 6:4. W ten sposób po raz trzeci została mistrzynią French Open.

Iga Świątek została zarazem pierwszą od 2007 roku zawodniczką, która obroniła tytuł na kortach im. Rolanda Garrosa. 16 lat temu dokonała tego Belgijka Justine Henin triumfując trzeci raz z rzędu.

Świątek już wcześniej zapewniła sobie utrzymanie prowadzenia w światowym rankingu dzięki zwycięstwie w półfinale i porażce wiceliderki zestawienia WTA Białorusinki Aryny Sabalenki.

Po pierwsze wielkie gratulacje dla Karoliny. Moja ekipa wiedziała, że mecz z tobą nie będzie łatwy. Mam nadzieję, że zagrasz jeszcze w wielu takich finałach. Gratulacje też dla twojego zespołu. Wiem, jak ważne sztaby są dla nas wszystkich. To niby sport indywidualny, ale bez mojej ekipy by się to wszystko nie udało - powiedziała Świątek na korcie po zakończeniu spotkania.