Internauci szaleją po finale. Wróciły memy ze Szczęsnym

28

Argentyna zdobyła mistrzostwo świata wygrywając finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Drużyna z Leo Messim na czele pokonała Francję na boisku w Katarze. Mecz był bardzo emocjonujący, internauci szaleją i nie mogą powstrzymać się od żartów. Wróciły memy ze Szczęsnym, który obronił rzut karny kapitana reprezentacji Argentyny.

Argentyna mistrzem świata, a internauci szaleją. Wróciły memy ze Szczęsnym (Getty, Twitter, 2022 AMA Sports Photo Agency, @_fivefeetfury_)

Argentyna wygrała Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022. Drugie miejsce zajęła Francja, a brąz trafił w ręce Chorwacji. Mimo, że mundial w Katarze rozpoczął się 20 listopada, to ostatni mecz, w którym zmierzyła się Argentyna z Francją przyniósł najwięcej emocji kibicom na całym świecie.

Finał mundialu 2022 trwał w najlepsze, widzowie mogli oglądać nawet dogrywkę, która wciąż nie przyniosła zwycięzcy. Choć początkowo na boisku królowała Argentyna, ostatecznie skończyło się na wyniku 3:3.

Zwycięstwo rozstrzygnęły rzuty karne 4:2. Twarzą w twarz z bramkarzem Francji stanął jednak wcześniej, bo w 22 minucie, Leo Messi. Hugo Lloris nie obronił jego czystego strzału tak, jak zrobił to Wojciech Szczęsny. To właśnie z tego dumni są internauci.

Argentyna mistrzem świata, a internauci szaleją. Wróciły memy ze Szczęsnym

Internauci szaleją tworząc memy z Wojciechem Szczęsnym. Są dumni z polskiego bramkarza, który obronił rzut karny Leo Messiego. Rzadko zdarza się, by ktoś dał radę jednemu z najsłynniejszych i najlepszych piłkarzy na świecie. Twitter huczy od memów ze Szczęsnym po wygranej Argentyny! Poniżej kilka z nich.

A pamiętasz jak ja obroniłem karnego Messiego? - pyta rozmarzony Szczęsny Lewandowskiego na jednym z obrazków.
Tylko Szczęsny może obronić karnego Messiego.
Bronienie karnych Messiego nie jest dla każdego.
Wspólne zdjęcie wszystkich bramkarzy, którzy na Mistrzostwach Świata 2022 zatrzymali Leo Messiego.