aktualizacja

Istne szaleństwo! Tak kibice świętowali wielki sukces klubu Polaka

1

AS Roma sięgnęła w środę po zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy. Podopieczni trenera Jose Mourinho pokonali w finale Feyenoord Rotterdam 1:0. Nie tylko piłkarze świętowali triumf. Na ulice Rzymu wyległy tysiące fanów. To trzeba zobaczyć.

Kibice Romy świętowali całą noc (Twitter)

Liga Konferencji Europy to nowe rozgrywki powołane do życia przez UEFA. W pierwszej edycji wzięły udział 184 kluby, w tym trzy zespoły z Polski. Pogoń Szczecin odpadła w II rundzie z NK Osijek, Śląsk Wrocław w III z Hapoelem Beer Szewa, Raków Częstochowa w fazie play-off z KAA Gent.

W finale spotkały się AS Roma i Feyenoord Rotterdam. Od pierwszej minuty na boisku w Tiranie pojawił się Nicola Zalewski, 20-letni reprezentant Polski rozegrał 67 minut i pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Przyjechaliśmy tutaj, żeby wygrać ten mecz i wiedzieliśmy, że możemy go wygrać. Zrobiliśmy to, co kazał trener i teraz się cieszymy - powiedział Zalewski w rozmowie z Viaplay.

Zaraz po końcowym gwizdku piłkarze rozpoczęli świętowanie. Na ulicach Rzymu pojawili się natomiast kibice "Giallorossich". Media społecznościowe zalały nagrania z fety po zdobyciu trofeum.

Tego dnia Rzym nie zasnął. Zabawa trwała do późnych godzin. Zaraz po meczu piłkarze polecieli z Tirany do stolicy Włoch, aby tam kontynuować świętowanie, już ze swoimi kibicami.

W rozgrywkach ligowych Romie nie poszło tak dobrze. Podopieczni trenera Jose Mourinho zdobyli 63 punkty i zajęli szóste miejsce. Oznacza to grę w fazie grupowej Ligi Europy, gdzie piłkarze powalczą o kolejne trofeum.