VDB| 

Jacek Murański na FAME MMA 12 pokazał niesamowitą ambicję, ale skończył jak Marcin Najman

18

To była jedna z najbardziej szalonych walk w historii polskich freak fightów. Starcie w klatce rzymskiej pomiędzy Jackiem Murańskim a Arkadiuszem Tańculą mogło przejść do historii, gdyby emocje na wodzy trzymał pierwszy z nich. Po wielu faulach, sędzia musiał zdyskwalifikować "Starego Murana".

Jacek Murański na FAME MMA 12 pokazał niesamowitą ambicję, ale skończył jak Marcin Najman
Jacek Murański (Twitter.com)

To miał być wielki rewanż Arkadiusza Tańculi z Mateuszem Murański. Młodszy Murański jednak musiał się wycofać z powodu kontuzji, a w jego miejsce wszedł ojciec - Jacek. 52-latek mimo kontuzji i braku czasu na przygotowanie podjął wyzwanie, ale miał swoje warunki.

Nie chciał ganiać młodszego o 22 lata rywala, dlatego zażyczył sobie klatki rzymskiej o wymiarach 3 m x 3 m. Ponadto dozwolone były łokcie, a walka miała toczyć się na dystansie pięciu rund. To gwarantowało ogromne emocje.

Tak też było. Starcie toczyło się w niesamowitym kontakcie. Zdecydowanie przeważał Arkadiusz Tańcula, jednakże Jackowi Murańskiemu nie można odmówić ambicji. 52-latek, mimo iż był strasznie rozbity to dalej kontynuował walkę.

Niestety nieprawdopodobne widowisko zostało zaprzepaszczone przez zachowanie Murańskiego. Już od pierwszej rundy łamał przepisy trzymając siatkę. Za co w końcu odjęto mu punkt. Natomiast jakby tego było mało, w 3. rundzie... ugryzł rywala. Wówczas dostał ostrzeżenie, że następny faul będzie oznaczać dyskwalifikację.

Na to nie trzeba było długo czekać. W 4. rundzie Jacek Murański znów ratował się trzymając siatkę i sędzia przerwał pojedynek. To mogła być jedna z najlepszych walk w historii freak fight, jednak jej rozstrzygnięcie nie różni się od tego z walki pomiędzy "Don Kasjo" a Marcinem Najmanem.

Zobacz także: "Dawaj i się rąbiemy". Marcin Najman zwrócił się do Zbigniewa Bońka
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić