Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
DKP
|

Jest zaszczepiona, ale nie pozwalają jej grać w Australian Open

10
Podziel się:

W 2021 roku w Australian Open można zagrać pod warunkiem szczepienia przeciwko COVID-19. Okazuje się jednak, że są pewne wyjątki od reguły i to niekoniecznie na korzyść tenisistów. Choć to zależy...

Jest zaszczepiona, ale nie pozwalają jej grać w Australian Open
Natalia Wichlancewa (Instagram)

Z powodu światowej pandemii koronawirusa, władze w Australii postanowiły wprowadzić mocne zasady. Udział w Australian Open jest tylko dla zaszczepionych. Odstępstwa od tej reguły? Wskazania lekarskie, według których dany zawodnik czy zawodniczka faktycznie nie mogliby się zaszczepić. Na razie nie ma mowy o takich przypadkach.

Natalja Wichlancewa poinformowała fanów, że jest zaszczepiona, ale nie zagra w Melbourne. Jednak tenisistka bardzo chciała wziąć udział w tym turnieju!

Dlaczego nie może? Zaszczepiła się szczepionką, której australijski rząd nie akceptuje. Chodzi o sputnika, który jest podawany milionom ludzi na całym świecie. Zatwierdzony jest do użytku w ponad 70 krajach.

Rosjanka jest aktualnie 194. na świecie, musiałaby walczyć w kwalifikacjach. Była już jednak 54. w rankingu WTA. Okazuje się, że w sieci przez sytuację Wichlancewej zrobiła się burza.

Serwis rt.com cytuje blogera tenisowego "Pavvy G". Uważa, że to decyzja polityczna, która po prostu dyskryminuje osoby, które miały dostęp do tej szczepionki i z niej skorzystały. Sputnik jest popularny w 18 krajach, ale akceptuje go 70 państw.

Zobacz także: Huknął nie do obrony! Tą bramkę można oglądać godzinami (wideo)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Aleksander
miesiąc temu
To jest cała prawda segregacja w czystej postaci.
KIWI
miesiąc temu
POTOMKOWIE SKAZAŃCÓW MAJĄ NIEWOLNICTWO WE KRWI
bnm
miesiąc temu
zaczynać rozumieć czy dalej śpicie? tu nie chodzi o nasze zdrowie tylko o politykę. nawet jeśli sputnik jest dobrą szczepionką to i tak jej nie będziemy respektować bo macie się szczepić "naszymi" preparatami. macie otrzymać nasze kody qr
Grabaszzzzzzz
miesiąc temu
Kochajmy zaszczepionych bo tak szybko odchodzą 😱😱😱⚰️⚰️⚰️
Anarchista 1
miesiąc temu
Przecież można sprawdzić poziom przeciwciał.
Anty Kler!
miesiąc temu
Aha, to jak jest taka mądra to niech się teraz zaszczepi Picerem. Jak przeżyje to może pozwolą jej zagrać.
Greg Kovacs
miesiąc temu
Ja chętnie ją zaszczepie 😍
Tuturututu
miesiąc temu
Australia do niedawna była krajem, do którego prawie każdy by chciał pojechać, zwiedzić a nawet tam zamieszkać. Poprzez ich aktualną politykę podejrzewam, że zdecydowana większość już tak nie myśli. Pewnie australijscy eksperci wiedzą lepiej aniżeli ja, ale czy oni zdają sobie sprawę ile stracą na turystach w najbliższych kilku latach, nie mówiąc już o znaczeniu Australii na arenie międzynarodowej? Szok.
polityka
miesiąc temu
To jest walka z Rosją na każdym froncie pod "patronatem" USA !
Ggy
miesiąc temu
Chore!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić