Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSZ
|

Katar wysyła ludzi do domów. Wszystko przez mundial

3
Podziel się:

Organizatorzy mundialu w stosunkowo niewielkim państwie na Bliskim Wschodzie ze sporym wyprzedzeniem starają się przeciwdziałać paraliżowi komunikacyjnemu. W tym celu skrócono czas pracy osób działających na co dzień zawodowo w sektorze publicznym.

Katar wysyła ludzi do domów. Wszystko przez mundial
Katar będzie gospodarzem mundialu w 2022 roku (Twitter, FIFA)

Już wcześniej została podjęta decyzja o zwolnieniu uczniów i studentów z zajęć stacjonarnych od 17 listopada do 22 grudnia. Nietypowe "ferie mundialowe" to nie ostatnia taka decyzja podjęta wobec obywateli przez rząd Kataru.

Osoby pracujące w sektorze publicznym będą przebywać w swoich biurach i urzędach tylko od godziny 7 do 11. W pozostałych porach będą pracować zdalnie z domów. Zasada ma obowiązywać od 1 listopada do 19 grudnia.

Specjalne zasady mundialowe nie będą dotyczyć osób pracujących w sektorach bezpieczeństwa i zdrowia, a także w firmach prywatnych. Będą ona szczególnie potrzebne, kiedy Katar przeżyje najazd kibiców 31 reprezentacji startujących w turnieju, poza gospodarzami. Kraj spodziewa się wizyty ponad miliona osób.

Wakacje dla uczniów i praca zdalna w sektorze publicznym mają za zadanie zmniejszyć tłok na ulicach. Katar nie chce doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego wynikającego ze zorganizowania ogromnego wydarzenia na stosunkowo niewielkim obszarze.

Katar 2022. Mundial coraz bliżej. Ostatnie przygotowania

Rywalizacja na katarskich stadionach rozpocznie się w listopadzie i potrwa do grudnia. Mistrzostwa świata zostały przełożone z lata na późną jesień w obawie przed wysokimi temperaturami na Bliskim Wschodzie. Jednym z uczestników mundialu będzie reprezentacja Polski, której przeciwnikami w grupie są kolejno Meksyk, Arabia Saudyjska oraz Argentyna.

Władze Kataru liczą na sukces organizacyjny, choć przyznanie im mistrzostw świata, a także sposób ich przygotowania, budzi duże kontrowersje. Jedna z nich dotyczy łamania praw człowieka przy budowie stadionów oraz potrzebnej infrastruktury.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Real
2 miesiące temu
I co katar już niegroźny. Najazd ekip sportowych, kibiców. Zostań w domu, chroń najbliższych już nie obowiązuje. Wiadomo kasa ważniejsza.
Ciekawe
2 miesiące temu
Kto się zgodził aby wtam odbywały się jakiekolwiek międzynarodowe igrzyska?
STAREŃKI.
2 miesiące temu
W Watykanie tak pracują od wieków!!! Czemu tu się dziwić!?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić