aktualizacja

Kibice pokazali moc. W Polsce padł nowy rekord

9

W piątkowym meczu Fortuna 1. Ligi spotkały się dwie wielkie marki piłkarskie - Wisła Kraków i Ruch Chorzów. Rywalizacja przyciągnęła tysiące kibiców na trybuny.

Kraków, 16.09.2022. Kibice ustanowili rekord Fortuna I Ligi, 16 bm. (gj) PAP/Łukasz Gągulski (PAP, PAP/Łukasz Gągulski)

W piątkowy wieczór doszło do hitowego meczu przyjaźni w ramach rozgrywek piłkarskiej Fortuna 1. Ligi. W Krakowie tamtejsza Wisła podejmowała Ruch Chorzów, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W 27. minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Luis Fernandez podszedł do rzutu karnego i zamienił jedenastkę na bramkę. Jeszcze w pierwszej połowie Ruch mógł wyrównać, bo również otrzymał rzut karny. Okazję zmarnował Łukasz Janoszka, który próbował widowiskowo pokonać bramkarza rywali. Skończyło się zupełnie odwrotnie - Janoszka zaliczył spektakularną wpadkę czy rzucie karnym.

Do wyrównania doszło natomiast w pierwszym kwadrancie drugiej połowy. Zza linii pola karnego ładnie uderzył Daniel Szczepan, a bramkarz Wisły, Mikołaj Biegański, był bez szans przy tym uderzeniu.

Obie drużyny - wielkie piłkarskie marki w Polsce - stworzyły dość przeciętne widowisko. Nie zawiedli natomiast kibice na trybunach. Na piątkowe starcie sprzedano 22117 biletów, co jest nowym rekordem Fortuna 1. Ligi. Wcześniej ten rekord wynosił 20987 - należał do kibiców Górnika Zabrze i GKS-u Katowice.

Słowa uznania w stosunku do kibiców jednej i drugiej drużyny, jestem pod wrażeniem. Rzadko się gra w tak wspaniałej atmosferze, przy tak wspaniałym dopingu. Życzyłbym sobie, żeby spotkania w takiej otoczce zdarzały się jak najczęściej - mówił po meczu trener Ruchu, Jarosław Skrobacz.

Ruch Chorzów po remisie z Wisłą pozostaje liderem pierwszoligowych rozgrywek. Krakowski klub zajmuje natomiast szóstą lokatę.