Kłopoty rywali Polaków. Nie chcą się szczepić. Jakie będą konsekwencje?

56

Reprezentacja Anglii jest już niemal pewna awansu do mistrzostw świata w piłce nożnej. Trener Gareth Southgate ma jednak urwanie głowy. Wszystko przez kwestię szczepień.

Kłopoty rywali Polaków. Nie chcą się szczepić. Jakie będą konsekwencje?
Gareth Southgate (GETTY, Eddie Keogh - The FA)

Reprezentacja Anglii już w październiku może zapewnić sobie awans na piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 roku. Dla grupowych rywali Polaków wydaje się to być formalnością. W najbliższych dniach zagrają z Andorą i Węgrami.

Mimo bardzo dobrej gry w eliminacjach, angielscy kibice mogą być zaniepokojeni sytuacją w kadrze na około rok przed mundialem. Jak donosi portal thesun.co.uk, pięciu angielskich piłkarzy nie chce przyjąć szczepionki. W tym gronie ma być trzech zawodników, którzy wywalczyli kilka miesięcy temu wicemistrzostwo Europy.

Dziennikarze obawiają się, że taka kolej rzeczy może zaburzyć przygotowania do mistrzostw świata i spowodować rozłam w kadrze. Związane jest to także z twardą polityką organizatorów mundialu w Katarze. Nie zamierzają wpuszczać do kraju piłkarzy czy kibiców, którzy nie okażą paszportu szczepień.

Problem w angielskiej kadrze dotyczący szczepień może wiązać się też z osobą trenera - Garetha Southgate'a. Z jednej strony selekcjoner w lipcu wziął udział w kampanii promującej szczepienia i aktywnie zachęcał do tego, z drugiej - ma w kadrze kilku podopiecznych, którzy nie chcą się temu poddać.

Rozczarowany postawą angielskich piłkarzy jest m.in. minister sportu - Nigel Huddleston.

To rozczarowujące, że niektórzy piłkarze nie chcą się zaszczepić. Być może z powodu dezinformacji w Internecie - przyznał, cytowany przez thesun.co.uk.

Przypomnijmy, że piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022 roku. W eliminacjach do mundialu Anglia pokonała u siebie Polskę 2:1, natomiast na Stadionie Narodowym w Warszawie padł remis - 1:1.

Zobacz także: To trzeba zobaczyć! Polska gwiazda sportu zszokowała internautów
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić