Pilot odmówił startu. Zapaśnicy z Rosji nie polecieli na MŚ w Oslo

291

Z samolotu lecącego do Oslo wyproszono grupę osób, które wywołały awanturę na pokładzie. Okazało się, że była to grupa rosyjskich zapaśników, lecących na mistrzostwa świata. Poszło o to, że sportowce nie mieli założonych maseczek ochronnych.

Pilot odmówił startu. Zapaśnicy z Rosji nie polecieli na MŚ w Oslo
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Artur Widak/NurPhoto)

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu linii lotniczych KLM na amsterdamskim lotnisku Schiphol. Maszyna miała lecieć do Oslo, ale grupa pasażerów nie chciała założyć maseczki ochronne.

"Nie zamierza lecieć z tymi pasażerami"

Jak powiedziała Carina Bergqvist, rzeczniczka KLM norweskiej telewizji NRK, siedmiu pasażerów musiało opuścić pokład, ponieważ nie mieli maseczek na twarzy nawet po licznych upomnieniach ze strony załogi.

Otrzymaliśmy zawiadomienie od kapitana samolotu o awanturze na pokładzie, że w zaistniałej sytuacji nie zamierza lecieć z tymi pasażerami. W takich sytuacjach reagujemy wyprowadzeniem niechcianych osób - wyjaśnił NRK rzecznik policji Marvin van den Engh.

Noc spędzili na lotnisku

Według stacji rosyjscy zapaśnicy spędzili noc na lotnisku w Amsterdamie i przylecieli do Oslo dopiero w piątek. - Na zdjęciach z ich profili w mediach społecznościowych wyraźnie widać, że po lotnisku poruszają się bez wymaganych maseczek — skomentowała stacja.

Mistrzostwa świata w zapasach odbędą się w dniach 2-10 października w Oslo.

Zobacz także: Polski Ład. Dr Dudek: Podatki wzrosną, bo budżet się nie spina
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić