Kolejna wpadka Wisły Kraków. Brzęczek nie wytrzymał, zwrócił się do sędziów

14

Wisła Kraków przed własną publicznością uległa Puszczy Niepołomice w dziewiątej kolejce Fortuna 1. Ligi. Po meczu złości nie krył szkoleniowiec Wisły, Jerzy Brzęczek.

Jerzy Brzęczek nie krył złości po porażce Wisły Kraków z Puszczą Niepołomice (Photo by Mateusz Slodkowski/DeFodi Images via Getty Images) (GETTY, DeFodi Images)

Kilka dni temu Wisła Kraków pokonała Legię II Warszawa w meczu Pucharu Polski aż 5:0. Wydawało się, że Biała Gwiazda jest na fali, dlatego do piątkowego spotkania Fortuna 1. Ligi z Puszczą Niepołomice przystępowała w roli faworyta.

I już w trzeciej minucie kibiców zgromadzonych na trybunach ucieszył nowy nabytek Wisły, Angel Rodado. Strzałem zza pola karnego wyprowadził swój klub na prowadzenie.

To były jednak miłe złego początki. Jeszcze w pierwszej połowie piłkarze Puszczy Niepołomice zadali trzy ciosy rywalom. Wisła po przerwie była zmuszona gonić wynik i to jej się nie udało. Puszcza wywiozła z Krakowa trzy punkty i - kosztem Wisły - objęła fotel lidera rozgrywek.

Pierwszą bramkę Wiślacy stracili z rzutu karnego. Jerzy Brzęczek uważa, że jego podopiecznym też należała się jedenastka.

Gdy Michał Żyro wyjeżdżał zza pleców Koja, to został złapany za koszulkę. Powinien dostać żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. W moim odczuciu powinniśmy też otrzymać rzut karny. To są takie decydujące momenty, a w ostatnich dwóch meczach sędziowie podejmowali decyzje, które były dla nas niekorzystne - powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski, cytowany przez sport.interia.pl.

Brzęczek po meczu dostrzegał braki i błędy w postawie swoich podopiecznych, ale równie mocno skupił się na postawie sędziów w ostatnich spotkaniach. W pewnym momencie zaapelował do nich.

Mam nadzieję, że następnych spotkaniach przede wszystkim będzie obiektywizm - zaznaczył.

W dziesiątej kolejce Wisła Kraków zagra na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Mecz odbędzie się 10 września.