Korea Północna nie weźmie udziału w igrzyskach. Pisze o "wrogich siłach"

8

Władze Korei Północnej wystosowały list w sprawie udziału sportowców w nadchodzących zimowych igrzyskach olimpijskich. Treść wzbudziła nieco kontrowersji.

Korea Północna nie weźmie udziału w igrzyskach. Pisze o "wrogich siłach"
Licznik do ceremonii otwarcia igrzysk (Wikimedia Commons)

We wrześniu 2021 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zawiesił Koreę Północną za rezygnację z udziału w letnich igrzyskach w Tokio. W efekcie tego zawieszenia, sportowcy z Korei Północnej nie mogą wystąpić w zimowych igrzyskach olimpijskich, które już za niespełna miesiąc rozpoczną się w Pekinie.

Tymczasem - mimo tego zawieszenia - władze Korei Północnej wystosowały list w sprawie igrzysk w Pekinie. Potwierdziły w nim, że sportowcy nie wezmą udziału w międzynarodowej rywalizacji.

List został skierowany do Chin, które są sojusznikiem Korei Północnej.

Nie możemy wziąć udziału w igrzyskach olimpijskich z powodu ruchów wrogich sił i ogólnoświatowej pandemii - przekazano w korespondencji.

Depesza nie wyjaśnia, co Koreańczycy rozumieją przez określenie "wrogie siły". Media spekulują, że może chodzić MKOl, który wydał zakaz lub o Stany Zjednoczone, Francję i Wielką Brytanię - kraje, które mogą stać za tym zakazem.

W liście władze Korei Północnej wyraziły nadzieję na pomyślny przebieg nadchodzących igrzysk. Uderzyły też w Stany Zjednoczone, spekulując, że utrudniają organizację tej imprezy. Odnosi się do najprawdopodobniej do dyplomatycznego bojkotu igrzysk, które Stany Zjednoczone ogłosiły 6 grudnia 2021 roku.

Zobacz także: Co oni zrobili?! Takiego rzutu wolnego jeszcze nie było w historii piłki nożnej (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić