Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
PSW
|

Korea Północna nie weźmie udziału w igrzyskach. Pisze o "wrogich siłach"

6
Podziel się

Władze Korei Północnej wystosowały list w sprawie udziału sportowców w nadchodzących zimowych igrzyskach olimpijskich. Treść wzbudziła nieco kontrowersji.

Korea Północna nie weźmie udziału w igrzyskach. Pisze o "wrogich siłach"
Licznik do ceremonii otwarcia igrzysk (Wikimedia Commons)
bFdLiFrF

We wrześniu 2021 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zawiesił Koreę Północną za rezygnację z udziału w letnich igrzyskach w Tokio. W efekcie tego zawieszenia, sportowcy z Korei Północnej nie mogą wystąpić w zimowych igrzyskach olimpijskich, które już za niespełna miesiąc rozpoczną się w Pekinie.

Tymczasem - mimo tego zawieszenia - władze Korei Północnej wystosowały list w sprawie igrzysk w Pekinie. Potwierdziły w nim, że sportowcy nie wezmą udziału w międzynarodowej rywalizacji.

bFdLiFrH

List został skierowany do Chin, które są sojusznikiem Korei Północnej.

Nie możemy wziąć udziału w igrzyskach olimpijskich z powodu ruchów wrogich sił i ogólnoświatowej pandemii - przekazano w korespondencji.

Depesza nie wyjaśnia, co Koreańczycy rozumieją przez określenie "wrogie siły". Media spekulują, że może chodzić MKOl, który wydał zakaz lub o Stany Zjednoczone, Francję i Wielką Brytanię - kraje, które mogą stać za tym zakazem.

bFdLiFrN

W liście władze Korei Północnej wyraziły nadzieję na pomyślny przebieg nadchodzących igrzysk. Uderzyły też w Stany Zjednoczone, spekulując, że utrudniają organizację tej imprezy. Odnosi się do najprawdopodobniej do dyplomatycznego bojkotu igrzysk, które Stany Zjednoczone ogłosiły 6 grudnia 2021 roku.

Zobacz także: Co oni zrobili?! Takiego rzutu wolnego jeszcze nie było w historii piłki nożnej (wideo)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdLiFsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
zniesmaczony
3 dni temu
Wystarczy, że Tusk zniknie ze sceny politycznej i już nikt nie powie, że to wina Tuska! Proste?
Ozi
7 dni temu
To tak jak u nas,pojedziemy a za słabe wyniki winny Tusk,lewactwo,i wroga unia
123
1 tyg. temu
Po prostu"sportowcy" boją się że resztę życia spędza w obozie pracy za marne wyniki. Propaganda kima i tak przekazała by że w zawodach wszystkich przeciwników pokonaliśmy. Zupełnie tak jak tvppis koloryzuje rzeczywistość.
bFdLiFsj
Niedziela
1 tyg. temu
Przecież tam nie ma władz. Tam jest umiłowany zbawiciel narodu. Dokładnie tak jak u nas. Z tym że u nas jest brat Jarosław a tam jest Kim. Jeden i drugi ma głos ostateczny.
Swojak
1 tyg. temu
Po prostu Chińczycy zrezygnowali z " budowy socjalizmu " w swoim kraju
Szok
1 tyg. temu
Wszyscy sportowcy zmarli z głodu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić