Kosmiczne zarobki! Aż trudno uwierzyć w tę kwotę

7

Wkrótce może dojść do piłkarskiego hitu transferowego z udziałem Erlinga Haalanda. Angielskie media donoszą już o kosmicznych pieniądzach szykowanych dla napastnika przez przyszłego pracodawcę.

Kosmiczne zarobki! Aż trudno uwierzyć w tę kwotę
Erling Haaland jest bliski przenosin do Anglii (Photo by Matthias Hangst/Getty Images) (GETTY, Matthias Hangst)

Erling Haaland jest jedną ze wschodzących gwiazd europejskiego futbolu. Norweski napastnik od 2019 roku gra w Borussii Dortmund, ale zmiana najprawdopodobniej jest już tylko kwestią czasu.

Według doniesień angielskiego portalu "Daily Mail", Manchester City jest faworytem w wyścigu po obiecującego piłkarza. Aby go zakontraktować, angielski zespół będzie musiał zapłacić klauzulę odstępnego, która wynosi obecnie 63 miliony funtów.

Największe wrażenie robią jednak potencjalne zarobki Haalanda w Manchesterze. Te mają sięgnąć nawet 500 tysięcy funtów tygodniowo. Przy aktualnym kursie daje to 2,8 miliona złotych za siedem dni.

City przoduje w wyścigu o podpis piłkarza. Nie ma problemu z zapłaceniem klauzuli, ale umowa nie została jeszcze do końca uzgodniona. Rozmowy będą kontynuowane w najbliższych dniach - przekazał na Twitterze świetnie poinformowany dziennikarz Fabrizio Romano.

W sezonie 2021/22 Haaland zagrał 31 meczów dla Borussii Dortmund. Strzelił w nich w sumie 33 bramki.

Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić