Kowalkiewicz wygrała kolejną walkę w UFC. Wcześniej chciała zakończyć karierę

2

Karolina Kowalkiewicz z kolejnym zwycięstwem w UFC. Podczas sobotniej gali pokonała na punkty Silvanę Gomez Juarez. Tym samym na swoim koncie ma już 14 wygranych walk przy siedmiu porażkach. Jak zdradził jej klubowy kolega z American Top Team Krzysztof Jotko, Kowalkiewicz wcześniej była bliska... zakończenia kariery.

Kowalkiewicz wygrała kolejną walkę w UFC. Wcześniej chciała zakończyć karierę
Karolina Kowalkiewicz wygrała kolejną walkę (GETTY, Chris Unger)

Karolina Kowalkiewicz to jedna z najlepszych zawodniczek występujących w MMA. Na swoim koncie ma już łącznie 21 pojedynków. 37-latka na dobre wyszła z kryzysu, jaki miała w latach 2018-2021. Przegrała wtedy aż pięć pojedynków z rzędu i była mocno zrezygnowana.

Karolina oczywiście nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w MMA - powiedział Krzysztof Jotko w rozmowie z "Faktem".

Przypomniał sytuację sprzed jej poprzedniej walki (z Felice Herrig). Kowalkiewicz przyznawała otwarcie, że nie ma z kim trenować, wskutek czego jej chęci do treningów mocno spadły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hit sieci. Siedział na trybunach, wziął piłkę i zrobił to (WIDEO)

Chciała zakończyć karierę. Powoli wraca na szczyt

Myślała nawet, że to będzie jej ostatni pojedynek, po którym zakończy karierę - wyjaśnił Jotko.

W American Top Team czuje się świetnie, dostała nowej energii. Widać to było zresztą w walce z Herrig. Pokazała się z fantastycznej strony, zwyciężyła przed czasem - tłumaczył dalej były już zawodnik UFC.

Jotko jest zdania, że Kowalkiewicz powalczy jeszcze przez kilka lat. W Stanach Zjednoczonych ma do dyspozycji na co dzień nawet 20-30 sparingpartnerek na wysokim poziomie.

To przyniosło efekt. 12 listopada - dokładnie sześć lat po porażce z Joanną Jędrzejczyk - przystąpiła do walki z Silvaną Gomez Juarez. Wygrała decyzją sędziów, choć podkreślić należy, że ci się nie popisali. Tuż przed ogłoszeniem werdyktu jeden z członków komisji zliczającej punkty, nanosił poprawki opierając kartę o... oktagon.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Czuję się znakomicie. Jestem bardzo szczęśliwa. Włożyłam mnóstwo energii w obóz przygotowawczy do tej walki - myślę, że był jednym z najlepszych w mojej karierze. Wygrałam drugą walkę, to moje drugie życie w UFC - powiedziała Kowalkiewicz w rozmowie z UFC News.
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić