Koziołkował przy ogromnej prędkości. Jego reakcja szokuje

4

Już po raz 107. odbył się słynny na całym świecie wyścig Indy 500. Rywalizacja na jakiś czas została przerwana po koszmarnym wypadku z udziałem Felixa Rosenqvista i Kyle'a Kirkwooda, w wyniku którego koło z jednego z bolidów przeleciało przez ogrodzenie i poleciało w stronę tłumu. Sieć obiegło nagranie, na którym widać, jaka była reakcja Kirkwooda na koziołkowanie przy pełnej prędkości.

Koziołkował przy ogromnej prędkości. Jego reakcja szokuje
Wypadek Kyle'a Kirkwooda (Twitter, Vincenzo Landino)

Wyścig Indy 500 odbywa się od 1911 roku. Zawsze impreza planowana jest na ostatnią niedzielę maja, a zmagania toczą się na dystansie 500 mil (804 kilometry), czyli na 200 okrążeń tor w Indianapolis.

Z wyścigiem wiąże się nietypowa tradycja. Zwycięzca zamiast szampana otrzymuje bowiem... butelkę mleka. Zwyczaj ten wszedł do obiegu w połowie lat 30. XX wieku.

Tegoroczna edycja była już 107. w historii. Podczas zawodów doszło do karambolu z udziałem Felixa Rosenqvista i Kyle'a Kirkwooda. Po tym zdarzeniu wywieszona została czerwona flaga i wyścig został przerwany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: taniec radości w szatni po Pucharze Włoch

Zaczęło się od Rosenqvista. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bandę. W międzyczasie o jego bolid zahaczył Kirkwood. Pojazd, który prowadził, zaczął koziołkować.

Jedno z kół wybiło się w powietrze. Następnie przeleciało przez ogrodzenie. Szczęśliwie ominęło trybunę wypełnioną fanami i wylądowało na parkingu, uszkadzając jedno z samochodów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do sieci trafiło niecodzienne nagranie. Zobaczyć na nim można reakcję Kirkwooda na wypadek. Gdy jego bolid sunął po torze z niebotyczną prędkością, on otworzył szybkę od kasku i wydawał się niewzruszony całą sytuacją. Obaj kierowcy wyszli zresztą z opresji bez szwanku.

Wyścig po dłuższej chwili wznowiono, aby znów wywiesić czerwoną flagę. Tym razem po wypadku z udziałem Marcusa Ericssona i Pato O'Warda.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić