Ksiądz nie wytrzymał. "Aż wstyd wyjść z grupy"

31

Środowy mecz z Argentyną polscy piłkarze i kibice zapamiętają na długo. Mimo przegranej 0:2 Biało-Czerwoni i tak zagrają w fazie pucharowej mundialu w Katarze. Aktywny w mediach społecznościowych ksiądz Daniel Wachowiak bez ogródek komentował grę naszej reprezentacji. "Drużyna ma kilka dni, żeby nie zrobić nam dramatu" - ocenił duchowny.

Ks. Wachowiak bez ogródek komentował grę polskiej reprezentacji. (PAP, YouTube)

Polska przegrała w środowym meczu z Argentyną (0:2). Mimo porażki nasza drużyna awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Polscy kibice delikatnie mówiąc są zawiedzeni grą naszej reprezentacji w ostatnim starciu. W mediach społecznościowych nie brakowało dosadnych komentarzy na temat umiejętności podopiecznych Czesława Michniewicza.

Ksiądz Daniel Wachowiak, który jest bardzo aktywny użytkownikiem mediów społecznościowych na bieżąco komentował na Twitterze środowy mecz Polaków.

Ksiądz o grze Polaków

W pierwszej połowie meczu polscy kibice przeżywali trudne chwile. W 36. minucie na przedpolu polski bramkarz, skacząc do piłki, niechcący wsadził palce w oczy Messiemu. Sędzia odgwizdał karnego. Jednak Wojciech Szczęsny nie zawiódł i w kapitalnym stylu obronił drugiego karnego w tym turnieju. Tym samym stał się bohaterem drużyny.

Brawo Szczęsny! Szczęsny gość! A reszta... pobudka - skomentował na Twitterze ksiądz Daniel Wachowiak.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla podopiecznych Czesława Michniewicza. W 46. minucie gola Polsce strzelił Alexis Mac Allister. Polacy odpowiedzieli w 49. minucie, kiedy Zieliński dograł z rzutu wolnego, a Glik uderzył głową, piłka poleciała tuż obok słupka.

Drugiego gola w 68. minucie drugiego gola dla Argentyny strzelił Julian Alvarez. Asystował mu Enzo Fernandez.

Żal - skomentował krótko duchowny.

Mimo przegranej Polacy przechodzą do fazy pucharowej mistrzostw świata. Meksyk opadł z turnieju, mimo wygranej 2:1 z Arabią Saudyjską.

Słabizna, że aż wstyd wyjść z grupy - ocenił bez ogródek mecz polskiej reprezentacji ks. Daniel Wachowiak.

Dziwny awans. Drużyna ma kilka dni, żeby nie zrobić nam dramatu - czytamy w kolejnym wpisie księdza Wachowiaka.

Wiadomo już, że to Francja będzie rywalem reprezentacji Polski w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Mecz Francja - Polska odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o godz. 16.00.