Ładny gest freak-fightera. Zagra dla poważnie chorej dziewczynki

7

W sobotni wieczór odbędzie się gala Prime MMA 8. Organizatorzy wydarzenia zadbali nie tylko o przygotowanie karty walk, ale również o nagłośnienie zbiórki internetowej na leczenie małej Nadii, która choruje na SMA.

Ładny gest freak-fightera. Zagra dla poważnie chorej dziewczynki
Na zdjęciu Paweł Tyburski (Licencjodawca, Paweł Tyburski Instagram)

Karta walk Prime MMA 8 składa się z 11 pojedynków oraz tzw. "igrzysk gladiatorów", a więc turnieju, w którym bierze udział ośmiu zawodników podzielonych na dwuosobowe zespoły. Okazuje się też, że na wydarzeniu nie zabraknie aspektu muzycznego.

Organizacja w swoich mediach społecznościowych zapowiedziała, że w trakcie gali odbędzie się koncert, w którym wystąpi m.in. Paweł "Tybori" Tyburski, uznawany jest za jednego z najlepszych freak fighterów w Polsce. Influencer wykona utwór dedykowany małej Nadii Gebauer, która zmaga się ze śmiertelną chorobą - SMA.

Dziewczynka urodziła się 8 lipca 2022 roku. Dziesięć dni później jej rodzice poznali wstrząsającą diagnozę. W trakcie badań przesiewowych u dziewczynki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Prawdziwie mistrzowska feta. Nigdy tego nie zapomną

Nadzieją Nadii na życie jest kosztowna terapia. Aktualnie trwa zbiórka internetowa, której celem jest zebranie ponad 9,5 mln złotych. Środki te zostaną przeznaczone na zakup jednego z najdroższych leków na świecie - Zolgensmy. Przypomnijmy, że od września 2022 roku terapia jest refundowana przez NFZ, jednak dziewczynka urodziła się za wcześnie, by jej rodzice mogli skorzystać z tego wsparcia.

Aktualnie trwa walka z czasem. Lek na SMA dziecko może przyjąć tylko do osiągnięcia określonej wagi. 25 marca 2023 roku rodzina Nadii informowała, że tylko pół kilograma dzieli dziewczynkę od przekroczenia tego limitu. Mimo, że internauci aktywnie wsparli zbiórkę, potrzeba jeszcze bardzo dużo, by zebrać niezbędne środki.

Dołączamy się do szlachetnej inicjatywy wspierania Nadii Gebauer, która dzielnie walczy z rzadką chorobą SMA, starając się zebrać fundusze na najdroższy lek na świecie, który może jej pomóc. Dotychczas udało się zebrać ponad 5.000.000 PLN, co jest niezwykłym osiągnięciem! Niemniej jednak, wciąż potrzeba jeszcze ponad czterech milionów, aby móc przeprowadzić terapię genową i pokonać SMA, dlatego apelujemy o dalsze wsparcie - czytamy na Instagramie Prime MMA.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Koncert Pawła Tyburskiego w czasie gali Prime MMA ma nagłośnić historię dziewczynki i pomóc w szybszym zebraniu brakujących środków. Internetowa zbiórka na rzecz małej Nadii odbywa się za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Link znajduje się TUTAJ.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić