aktualizacja 

Lato uderzył w Bońka. Ten szybko zareagował

2

W rozmowie z Polsatem Sport były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato oskarżył jego następcę Zbigniewa Bońka o zawalenie projektu budowy siedziby związku. Obecny wiceprezydent UEFA zareagował już na te słowa za sprawą portalu X i nie hamował się w swoich słowach.

Lato uderzył w Bońka. Ten szybko zareagował
Na zdjęciu: Zbigniew Boniek i Grzegorz Lato (PAP/Darek Delmanowicz) (WP, Mateusz Czarnecki)

W latach 2008-2012 Grzegorz Lato pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który powstał 124 lata temu. W tym czasie pojawił się pomysł, by powstała jego własna siedziba.

Ostatecznie jednak z tego planu nic nie wyszło. W czasach, gdy rządził Lato związek mieścił się w biurowcu producenta piwa. Mimo że po jego kadencji prezesem PZPN był Zbigniew Boniek, a obecnie jest Cezary Kulesza, w tej sprawie nic się nie zmieniło.

- Jeśli chodzi o siedzibę, to sytuacja była tego typu, że zawalił Zbyszek Boniek - stwierdził Lato w ostatniej rozmowie z Polsatem Sport.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: rajski weekend Karoliny Kowalkiewicz. Co za zdjęcia

Jeszcze za jego czasów planowana była inwestycja w Wilanowie, którą jednak zatrzymał właśnie Boniek. Wówczas całą sprawą zajęła się nawet prokuratura, a ówczesny związek stwierdził, że plan ten nie jest opłacalny.

- Rządził przez dziewięć lat i nic nie zrobił, związek nadal jest bez własnej siedziby. Zamiast ją zrobić, to zarzucał mi, że miałem w związku około 70 pracowników, a on miał później prawie setkę i było dobrze - w mocnych słowach kadencję Bońka w roli prezesa PZPN podsumował jego poprzednik.

Rozmowę z Lato na swoim oficjalnym profilu na portalu X (dawniej Twitter) udostępnił dziennikarz Polsatu Sport Michał Białoński. Oznaczył przy tym Bońka, który w odpowiedzi odniósł się do zarzutów. Wbił przy tym szpilę zarówno w swojego poprzednika, jak i legendarnego bramkarza Jana Tomaszewskiego.

"Grzesiu, byłeś i jesteś tak świetnym przyjacielem i piłkarzem , że możesz walić każdą głupotę. Lato The Best. Ps. Dotyczy to także Janka Tomaszewskiego" - brzmi odpowiedź obecnego wiceprezydenta UEFA.

W 2023 roku wrócił temat budowy siedziby PZPN, a także bazy treningowej w Otwocku. Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przeznaczył na ten cel dotację w wysokości 300 milionów złotych, ale po zmianie rządu unieważnił ją jego następca Sławomir Nitras.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić