aktualizacja 

Mało kto o tym wie. Tym zajmuje się siostra Piotra Żyły

4

Piotra Żyły czy jego partnerki Marceliny Ziętek nie trzeba przedstawiać. Nie wszyscy wiedzą natomiast, czym zajmuje się na co dzień siostra skoczka Dorota i co stanęło na przeszkodzie w jej karierze narciarskiej.

Mało kto o tym wie. Tym zajmuje się siostra Piotra Żyły
Piotr Żyła (Getty Images)

Od kilku lat Piotr Żyła należy do ścisłej czołówki skoczków narciarskich na świecie. W ostatnich siedmiu latach skoczek aż trzykrotnie został mistrzem świata, w tym dwa razy indywidualnie.

Kibice do teraz mają jeszcze w pamięci sceny z końcówki lutego bieżącego roku, gdy na skoczni K-95 w Planicy Piotr Żyła obronił tytuł indywidualnego mistrza świata. Konkurs był szalony. Na półmetku 36-latek zajmował dopiero 13. miejsce.

Żyła tracił jednak niewiele do miejsc medalowych i w finałowej serii postawił wszystko na jedną kartę. Oddał znakomity skok. Uzyskał aż 105 metrów, ustanowił nowy rekord obiektu i prowadzenia, które objął po swojej próbie, nie oddał już do końca zawodów. Niewiarygodna historia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę

W minionym sezonie, oprócz sukcesu na mistrzostwach świata, Piotr Żyła zachwycał także w konkursach Pucharu Świata. Cztery razy stanął na podium w indywidualnych zmaganiach, a w lutym wraz z Dawidem Kubackim wygrał pierwszy w historii skoków narciarskich konkurs duetów. Tego dnia w Lake Placid Biało-Czerwoni skakali jak nakręceni.

Skoki narciarskie. Tym na co dzień zajmuje się siostra Piotra Żyły

Sukcesy skoczka z pewnością cieszą jego siostrę Dorotę Żyłę. Co ciekawe siostra Piotra Żyły zapowiadała się jako bardzo dobra snowboardzistka, ale na przeszkodzie w karierze stanęły dwie poważne kontuzje nogi, o których opowiadała w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" mama Piotra i Doroty Żyły.

Obecnie siostra skoczka realizuje się poza sportem. Jak poinformował "Świat Sportu" (obecnie portal goniec.pl) oraz "Super Express", Dorota Żyła pracuje jako biolożka w laboratorium.

Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić