o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DKP
|

Mecze Euro 2020 w... kościele. Komentatorów zastąpił organista

9
Podziel się

Szaleństwo związane z Euro 2020 trwa. W Berlinie w jednym z protestanckich kościołów na ołtarzu ustawiono duży ekran i właśnie tam można oglądać spotkania najważniejszej tegorocznej imprezy na Starym Kontynencie.

Mecze Euro 2020 w... kościele. Komentatorów zastąpił organista
Mecze Euro 2020 w protestanckim kościele (Twitter.com)
bEJVdHQR

Nie ma znaczenia, że reprezentacje Niemiec, Rosji czy Francji pożegnały się z turniejem. Spotkania Euro 2020 bez względu na obsadę są chętnie oglądane w całej Europie. W protestanckim kościele dwunastu apostołów (Zwölf-Apostel-Kirche) w Berlinie ustawiono na ołtarzu sporych rozmiarów ekran.

Na nim można oglądać mecz. Jednak wierni nie usłyszą komentarza czy dźwięków z trybun i boiska. W kościele pod meczowe wydarzenia przygrywa Stefan van Botmer, organista.

bEJVdHQT

Dostosowuje on melodię pod to, co się dzieje na boisku. Organista w większości improwizuje, ale ma przygotowane nuty popularnych utworów. Kiedy były sytuacje bramkowe, to bez względu na to, kto był ich autorem, zaczął przygrywać bardziej dramatycznie.

A jak podoba się to widzom? Mecz Szwecja - Ukraina na żywo oglądała Natasza, mieszkanka Berlina. Cytowana przez sports.ru przyznała, że bardzo jej się to podobało.

bEJVdHQZ
Gdy zaczęła się dogrywka, organista zrobił sobie przerwę. Wówczas bez jego przygrywek i komentarza trudno było mi zrozumieć, co się działo na boisku - wyznała. Ostatecznie była zadowolona, bo wygrała ekipa, której kibicowała.

Kościół ma zamiar transmitować na ekranie na ołtarzu kolejne mecze. Wstęp jest bezpłatny, można składać darowizny. Na miejscu jest też opcja kupienia piwa.

Zobacz także: Paulo Sousa nie ukrywał emocji podczas meczu ze Szwecją. „Widziałem wściekłość selekcjonera.”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVdHRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
JON
4 miesiące temu
LUDZIE BUDUJA DAJA KASE A WYNIKI WIARY WIDAC KLER TO JUZ ZAPSC
Mario
4 miesiące temu
Przepowiednie się spełniają. Już niedługo...
Odźwierny
4 miesiące temu
I to jest kościół. Brawo. Czekam kiedy u nas w kościołach będą transmisje ze spotkań księży z ministrantami.
bEJVdHRv
ogr
4 miesiące temu
Niektórzy chrześcijanie na Zachodzie dawno zastąpili Boga opakowaniem po Bogu. Kiedyś opowiadani o parafii "katolickiej" w Belgii czy Holandii, gdzie zamiast Ewangelii (bo nudna) czytano Małego Księcia.
tyrpol
4 miesiące temu
Zaraz puszczą MMA a później trudne sprawy
Klubowiczka
4 miesiące temu
No i co można otwierać kolejne puby jak widać.przynajnmniej do tego się te przybytki przydadzą
Gniewny
4 miesiące temu
Widać że 80% kapłanów podpisało cyrograf z szatanem,profanują Boga i świątynie na potęgę.Pedofilstwo,lichwiarstwo,komunia na rękę a tu jeszcze pub z piwem i meczami w telewizorze na ołtarzu.Ten kler już całkiem upadł na głowę i jak tu mieć do nich jaki kolwiek szacunek.Nie dziwię się że Bóg zaczął karać ludzkość różnymi kataklizmami i chorobami.Czas ukrucić tę kościelną i ogólnoświatową rozpustę.Ludzie żyją i postępują jakby Boga nie było.Za te zniewagi Boga ludzkość będzie cierpiała jak nigdy dotąd.Nadszedł czas wielkiego oczyszczenia ziemi z wszelkiego zła.Ludzie nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię bo to co Was czeka nikomu z Was nawet się nie śniło.Niech Bóg ma wszystkich w opiece.
Chrzescijanka
4 miesiące temu
Nie róbcie z domu Ojca targowiska
neapol
4 miesiące temu
Noooo!!! Przynajmniej na coś te przybytki się przydają!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić