Messi zrobił to jako pierwszy w historii. "Magiczny"

17

Argentyna została pierwszym finalistą piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. A Lionel Messi przeszedł do historii mundiali. Oto, czego dokonał.

Argentyna jest już w finale EPA/Friedemann Vogel Dostawca: PAP/EPA. (PAP, PAP/EPA/Friedemann Vogel)

Reprezentacja Argentyny pewnie i zasłużenie awansowała do finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Ekipę z Ameryki Południowej do najważniejszego etapu mundialu wprowadził Lionel Messi. Kapitan w półfinale zdobył bramkę i zanotował asystę, a Argentyna pokonała Chorwację 3:0.

To był wyjątkowy mecz dla Messiego, bo pobił w nim kilka rekordów. Po pierwsze, został najlepszym strzelcem w historii Argentyny na piłkarskich mistrzostwach świata. Na koncie ma już 11 bramek - o jedną więcej od Gabriela Batistuty.

Po drugie, Messi został pierwszym zawodnikiem, w historii mistrzostw świata, który strzelił gola i zanotował asystę w czterech różnych meczach mistrzostw świata. Trzy takie występy zanotował na turnieju w Katarze. Po raz pierwszy dokonał tego natomiast w 2006 roku.

Magiczny - tak określili go statystycy, którzy przywołali wspomniany fakt.

Messi ma na koncie dziesiątki trofeów klubowych i reprezentacyjnych. Nigdy jednak nie zdobył jeszcze tytułu mistrza świata. Teraz jest na najlepszej drodze, aby tego dokonać. Pozostał jeden, najważniejszy krok.

W wielkim finale mistrzostw świata Argentyńczycy zagrają z triumfatorem pojedynku Francja - Maroko. Finał turnieju w Katarze odbędzie się 18 grudnia (niedziela) o godzinie 16:00.