Miał dwie sekundy na oddanie rzutu. Wtedy stało się to!

9

Mecze koszykówki potrafią dostarczyć sporych emocji. Często o losach spotkania decydują ułamki sekund. Tak było w przypadku meczu ligi akademickiej Ohio Valley Conference pomiędzy Siue i Little Rock. Przyjezdni mieli zaledwie dwie sekundy na oddanie ostatniego rzutu. Wtedy wydarzyło się coś nieoczekiwanego.

Rzut Ray'Seana Taylora na zwycięstwo (Twitter, The College Football & Basketball Experience)

Rozgrywki ligi akademickiej w Stanach Zjednoczonych są bardzo rozbudowane i cieszą się sporą popularnością. Kibiców może przybyć tej dyscyplinie po tym, co wydarzyło się na jednym z parkietów w stanie Ohio.

Drużyna SIU Edwardsville mierzyła się na wyjeździe z Little Rock. Do przerwy prowadzili goście, którzy wypracowali sobie po 20 minutach gry 9-punktową przewagę. Później jednak do głosu zaczęli dochodzić miejscowi.

Na 2,1 sekundy przed końcem był remis 81:81. Piłkę spod własnego kosza wyprowadzali zawodnicy SIU Edwardsville. Trafiła ona w ręce Ray'Seana Taylora.

Nie miał dużo czasu na zastanowienie. Na sekundę przed końcową syreną podjął decyzję o oddaniu szalonego rzutu z własnej połowy. Gdyby trafił, jego zespół by zwyciężył, w innym przypadku graczy czekałaby pięciominutowa dogrywka.

Wszyscy wstrzymali oddech, gdy piłka zmierzała w stronę kosza. Ray'Sean Taylor trafił, czym wprawił w euforię nie tylko komentatora, ale także obecnych w hali zawodników. Jego klubowi koledzy momentalnie wybiegli na parkiet i rozpoczęli świętowanie.

Takie rzuty nie zdarzają się często. SIUE zwyciężyło 84:81, a Taylor został bohaterem. W całym meczu rozegrał 33 minuty, w trakcie których zdobył 21 punktów, zanotował 6 zbiórek i 2 asysty. Trafił cztery rzuty z dystansu, w tym ten na wagę zwycięstwa. Odnotujmy, że nagranie z meczu szybko obiegło cały świat. Obejrzano je już ponad sto tysięcy razy.