Danuta Pałęga| 
aktualizacja 

"Nergal" jedzie po polskich piłkarzach. Nie miał żadnych skrupułów

61

Adam Darski, znany jako "Nergal", ponownie wywołał kontrowersje swoim wpisem na Instagramie. Tym razem skrytykował religijny gest polskich piłkarzy, którzy przed meczem wykonują znak krzyża. Muzyk wyśmiewał ten zwyczaj, kwestionując jego wpływ na pewność siebie zawodników.

"Nergal" jedzie po polskich piłkarzach. Nie miał żadnych skrupułów
Muzyk Adam Darski "Nergal" nie miał litości dla Lewego i spółki (AKPA)

Adam Darski znany jako "Nergal" - muzyk zespołu Behemoth, wielokrotnie wzbudzał kontrowersje swoimi wypowiedziami na temat religii. Nie powstrzymał się od komentarza nawet po przegranej polskiej drużyny z Austrią na Euro 2024. Uderzył w piłkarzy szyderczym wpisem na Instagramie.

Nie mogę się powstrzymać od śmiechu, kiedy widzę piłkarzy robiących znak krzyża przed wyjściem na boisko. Czy to budzi pewność siebie? Gdybyście wsiadali do samolotu i widzielibyście pilota spoconego i wykonującego znak krzyża, pomyślelibyście: "to człowiek, który wie, że nie rozbije tego samolotu"? (...) Ja to widzę tak, jeśli gracz musi wierzyć w boską interwencję, żeby wygrać, to nie ma wiary, że jego drużyna sama potrafi wygrać - napisał "Nergal".
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Kontrowersyjny wpis został napisany w języku angielskim. Muzyk zakończył go wymownymi słowami: "Niech przegrani przegrają. Amen."

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mandaryna szczerze o karierze, ikonicznych piosenkach i relacjach z dziećmi

W odpowiedzi na wpis "Nergala", wielu internautów wyraziło swoje niezadowolenie, oskarżając muzyka o brak szacunku dla religii i nadmierną krytykę. Komentarze pod postem, napisane w różnych językach, odzwierciedliły podzielone opinie. Niektórzy fani muzyka przyznawali mu rację, podczas gdy inni, zwłaszcza Polacy, bronili prawa piłkarzy do wyrażania swoich przekonań religijnych.

To nie pierwszy raz, gdy lider Behemotha wywołuje publiczne dyskusje swoimi opiniami na temat religii. "Nergal" wielokrotnie stawał przed sądem za swoje kontrowersyjne wypowiedzi i działania, na przykład podarcie Biblii i rozrzucenie jej kartek na jednym ze swoich koncertów.

Tym razem jego krytyka znaku krzyża przed meczem spotkała się z mieszanym odbiorem. Jedno pozostaje bez zmian - Adam Darski nie boi się wyrażać swoich poglądów, niezależnie od reakcji otoczenia...

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić