"Nie chce mieć nic wspólnego". PZPN pogrąża się w kryzysie

40

Polski Związek Piłki Nożnej jest w coraz gorszym położeniu. Zaskakujące informacje w programie "Pogadajmy o piłce" przekazał Tomasz Włodarczyk.

"Nie chce mieć nic wspólnego". PZPN pogrąża się w kryzysie
Na zdjęciu: Cezary Kulesza 2023. (Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

W ostatnich dniach wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej znów zrobiło się gorąco. Powód? Zwolnienie Jakuba Kwiatkowskiego z funkcji rzecznika prasowego i team managera reprezentacji. I nie chodzi tu o samo zwolnienie, a o okoliczności, bo to nie prezes Cezary Kulesza podjął tę decyzję, a selekcjoner Michał Probierz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rzadki widok. Messi wszedł do sklepu i się zaczęło [WIDEO]

W niedzielę, w programie "Pogadajmy o piłce", do sytuacji odnieśli się dziennikarze, w tym Tomasz Włodarczyk, jedna z twarzy kanału Meczyki na YouTube.

Część zarządu, ludzi w PZPN i w polskiej piłce ma już dość tej kadencji. Nie wystarczy chwalenie się budżetem - przekazał.

Dziennikarz zdradził też, jaka jest postawa Marka Papszuna, który rywalizował z Michałem Probierzem o stanowisko selekcjonera Biało-Czerwonych. Okazuje się, że były trener Rakowa Częstochowa wolałby nie mieć nic wspólnego z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Marek Papszun nie chciał przyjąć zaproszenia do Szkoły Trenerów PZPN, bo nie chce mieć nic wspólnego z obecnymi władzami po tym, jak wyglądała rekrutacja na posadę selekcjonera. Czuł, że to od początku była farsa i przedstawienie. Taka sytuacja też pokazuje, w jakim miejscu jest PZPN - podkreślił.

Cezary Kulesza w ostatnich miesiącach nie ma dobrej prasy. Szereg afer w PZPN, w tym afera premiowa czy też kwestia zaproszenia na mecz zamieszanego w korupcję Mirosława Stasiaka, mocno odbiła się na wizerunku prezesa i związku. Kulesza pełni swoją funkcję od sierpnia 2021 roku.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić