J.A | 

Nie dawano mu szans. Po 17 operacjach zdarzył się cud

1

17 operacji przez 2 lata przeszedł zawodnik futbolu amerykańskiego - Alex Smith. Amerykanin w końcu dostał zielone światło do gry. Lekarze mówią o cudzie.

Nie dawano mu szans. Po 17 operacjach zdarzył się cud
Cud w Stanach Zjednoczonych. Sportowiec wraca do gry po koszmarnej kontuzji (Getty Images)

Koszmar sportowca rozpoczął się w 2018 roku. Zawodnik Washington Redskins podczas jednego ze spotkań złamał nogę. Rozgrywający musiał zmierzyć się ze złożonym złamaniem kości strzałkowej i piszczelowej w prawej nodze. Poważna kontuzja Alexa Smitha odbiła się głośnym echem w Stanach Zjednoczonych. 

Kiedy Alex Smith upadł na boisku, kontuzja wyglądała źle. Jednak dopiero po natychmiastowej reakcji kolegów z drużyny i trenerów stało się jasne, jak poważny jest to uraz - pisał serwis NBC Sports.

Pierwsze diagnozy mówiły o przerwie 6- lub 8-miesięcznej, jednak było to tylko marzenie. Dramat sportowca rozgrywał się przez dwa lata. Łącznie przeszedł 17 operacji, a on sam nie robił sobie większych nadziei. Jego marzeniem był jedynie powrót do zdrowia, o żadnych planach dotyczących sportu nie było mowy.

Smith wzorem do naśladowania

Po raz kolejny okazało się, że determinacja może zaprowadzić człowieka na sam szczyt. 36-latek dostał od lekarzy zgodę na powrót do treningów, a trener zespołu Washington Redskins widzi go w składzie na nowy sezon. Smith już wygrał swój najważniejszy mecz w życiu.

Jeśli tylko będzie cały czas zdrowy, na pewno u mnie zagra. Z Alexem w składzie będziemy silniejsi - tłumaczy Ron Rivera.
Zobacz także: Andrzej Duda nie zrobi tego, czego chce prezes PiS? "To może być duża niespodzianka"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić