Szymon Łożyński
Szymon Łożyński| 

"Zamknijcie się!". Ostre słowa premiera do kibiców

6

W Holandii trwa już nowy sezon piłkarski, a kibice mogą zajmować 25 procent miejsc na trybunach. Premierowi nie podoba się jednak głośny doping fanów i w ostrych słowach wystosował do nich apel.

"Zamknijcie się!". Ostre słowa premiera do kibiców
Kibice w Holandii na trybunach (Getty Images)

Pandemia nie odpuszcza, ale w niektórych krajach rząd pozwala kibicom na żywo na trybunach oglądać mecze piłkarskie. W Polsce stadiony mogą być wypełnione w 50, w Niemczech w 20, a w Holandii w 25 procentach.

Teoretycznie fani na stadionie nie powinni krzyczeć, by nie wydzielać w powietrze cząsteczek, w których może być koronawirus. Trudno jednak spodziewać się od kibiców, żeby w spokoju i milczeniu obserwowali mecze, gdy gra ich ukochana drużyna.

Premier Holandii skrytykował kibiców, którzy głośno dopingują w czasie pandemii. Nie bał się mocnych słów. - Jak już jesteście na stadionie, to po prostu zamknijcie się. Oglądajcie mecz, ale nie krzyczcie. Można to zrobić - powiedział Mark Rutte dla agencji Reutera, cytowany przez portal sport.se.pl.

W Holandii, jak w wielu innych krajach europejskich, w ostatnim czasie notowany jest wzrost dziennych przypadków zakażeń koronawirusem. W poniedziałek 21 września holenderskie ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2215 nowych przypadkach zakażenia.

W związku z tym holenderski rząd wprowadza nowe restrykcje, które mają ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Już od piątku w restauracjach będzie ograniczona liczba miejsc. Premier nie wyklucza także, że mecze znów będą odbywać się bez kibiców. Chyba że fani wezmą sobie do serca uwagi i zaprzestaną głośnego dopingu.

Po dwóch kolejkach nowego sezonu holenderskiej ekstraklasy cztery zespoły mają komplet punktów. Prowadzi Heerenveen.

Zobacz także: Kaczyński spotkał się z Ziobrą. Zaskakujące porównanie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić