o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
|

"Zamknijcie się!". Ostre słowa premiera do kibiców

4
Podziel się

W Holandii trwa już nowy sezon piłkarski, a kibice mogą zajmować 25 procent miejsc na trybunach. Premierowi nie podoba się jednak głośny doping fanów i w ostrych słowach wystosował do nich apel.

"Zamknijcie się!". Ostre słowa premiera do kibiców
Kibice w Holandii na trybunach (Getty Images)
bDYkaDJx

Pandemia nie odpuszcza, ale w niektórych krajach rząd pozwala kibicom na żywo na trybunach oglądać mecze piłkarskie. W Polsce stadiony mogą być wypełnione w 50, w Niemczech w 20, a w Holandii w 25 procentach.

Teoretycznie fani na stadionie nie powinni krzyczeć, by nie wydzielać w powietrze cząsteczek, w których może być koronawirus. Trudno jednak spodziewać się od kibiców, żeby w spokoju i milczeniu obserwowali mecze, gdy gra ich ukochana drużyna.

bDYkaDJz

Premier Holandii skrytykował kibiców, którzy głośno dopingują w czasie pandemii. Nie bał się mocnych słów. - Jak już jesteście na stadionie, to po prostu zamknijcie się. Oglądajcie mecz, ale nie krzyczcie. Można to zrobić - powiedział Mark Rutte dla agencji Reutera, cytowany przez portal sport.se.pl.

W Holandii, jak w wielu innych krajach europejskich, w ostatnim czasie notowany jest wzrost dziennych przypadków zakażeń koronawirusem. W poniedziałek 21 września holenderskie ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2215 nowych przypadkach zakażenia.

W związku z tym holenderski rząd wprowadza nowe restrykcje, które mają ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Już od piątku w restauracjach będzie ograniczona liczba miejsc. Premier nie wyklucza także, że mecze znów będą odbywać się bez kibiców. Chyba że fani wezmą sobie do serca uwagi i zaprzestaną głośnego dopingu.

bDYkaDJF

Po dwóch kolejkach nowego sezonu holenderskiej ekstraklasy cztery zespoły mają komplet punktów. Prowadzi Heerenveen.

Zobacz także: Kaczyński spotkał się z Ziobrą. Zaskakujące porównanie
bDYkaDKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
proszęopomoc
8 miesięcy temu
.   ..zanim opowiem..., Chciałabym Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko..Ciężko Mi Pisać o swoich problemach. , każdy ma swoje własne.,, Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie  moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca ,, Życzę Wam Wszystkim dobrej i spokojnej Środowej Nocy., Ola z Torunia                           SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7,                .
krys57
8 miesięcy temu
Niestety z tym wirusem będziemy musieli nauczyć się żyć jak z grypą, ale rządy wykorzystały go do ograniczenia praw obywateli, i tak mamy bezobjawowy covid, bezobjawową inteligencję a za chwilę mamy już w pełni objawowy terror
kuń
8 miesięcy temu
koronavirus haha wszedzie bezobjawowy haha ludzie sa bezobjawowo inteligetni!!
bDYkaDKb
Bolus
8 miesięcy temu
Panie Rute w Holandi juz tez Panu nie wierza To sie wscieka na kibicow Po to jest mecz Zeby krzyczec Hahaha
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić