Nie żyje 19-letni bokser. Zmarł krótko po nokaucie na gali w Kielcach

35

Starania medyków nie przyniosły oczekiwanego skutku. Nie żyje 19-letni pięściarz z Jordanii Rashed Al Swaisat. Do szpitala trafił po tym, jak został znokautowany podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie olimpijskim w Kielcach.

Nie żyje 19-letni bokser. Zmarł krótko po nokaucie na gali w Kielcach
Rashed Al Swaisat nie żyje (Facebook, Jordański Związek Olimpijski)

Smutne informacje o śmierci 19-letniego sportowca potwierdził Jordański Związek Olimpijski. Przekazano, że Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem.

O życie walczył od 16 kwietnia. Właśnie wówczas odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Mężczyzn i Kobiet w boksie olimpijskim w Kielcach.

Pięściarz stracił przytomność po tym, jak został znokautowany przez Estończyka Antona Vinogradowa. Po tym zdarzeniu przewieziono go do szpitala. Tam w trybie pilnym przeszedł operację.

Nasi lekarze zrobili wszystko, żeby go uratować. Po zabiegu został przeniesiony na oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii - informowała w rozmowie z WP SportoweFakty rzecznika szpitala w Kielcach Anna Mazur-Kałuża.

Nie żyje 19-letni Jordańczyk. Przyczyną stary uraz?

Nie można wykluczyć, że 19-letni Jordańczyk przystępował do tego pojedynku z urazem. - Z informacji przekazanych przez lekarza wynika, że miał krwiaka - przekazał w rozmowie z Radiem Kielce prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek. - Kontuzja nie była jednak najprawdopodobniej efektem walki z Estończykiem Antonem Winogradowem. W grę wchodzi jakiś stary uraz - dodawał.

Sprawą zajęła się policja. Prokuratura już informowała, że takie wydarzenie to kontratyp w sporcie, czyli sytuacja, która nie ma znamion przestępstwa. Podobnie jak np. wypadek w rajdach samochodowych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić