Nie żyje gwiazda Premier League. Znany piłkarz miał 52 lata

4

Fani Premier League, najlepszej piłkarskiej ligi świata są w żałobie. W wieku zaledwie 52 lat zmarł Lenny Johnrose. Od pięciu lat zmagał się z poważną chorobą, a na początku tego roku jego stan uległ pogorszeniu.

Nie żyje gwiazda Premier League. Znany piłkarz miał 52 lata
Lenny Johnrose (Getty Images, Colin McPherson)

W 2017 roku, jak informuje angielski "The Sun", lekarze zdiagnozowali u angielskiego piłkarza chorobę neuronu ruchowego. Kilka miesięcy temu, w lutym, stan Lenny'ego Jonhrose'a znacznie się pogorszył.

Cały czas były piłkarz starał się jednak zachowywać dobry nastrój. Tak mówił dla portalu walesonline o pogarszającym się stanie zdrowia:

Niektóre moje słowa są już trudne do rozszyfrowania, ale cały czas mój głos trzyma mnie przy życiu. Pojawia się na moich ustach kałuża śliny, staram się to kontrolować, ale i tak wystarczyłoby na filiżankę herbaty - podkreślał.

W poniedziałek angielski "The Sun" poinformował o śmierci 52-latka. W mediach społecznościowych jego byłego klubu, Burnley, zamieszczono następujący wpis.

Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi Lena w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie.

Podczas zmagania z chorobą Lenny Jonhrose zaangażował się w pomoc dla osób cierpiących jak on na chorobę neuronu ruchowego. Zachęcał osoby związane z futbolem do wzięcia udziału w akcji #IceFoot92, czyli w staniu w wiadrze z lodowatą wodą przez 92 sekundy. Środki zebrane podczas tej akcji przekazano stowarzyszeniu pomagającym osobom zmagającym się z chorobą neuronu ruchowego.

Lenny Jonhrose grał na pozycji defensywnego pomocnika. W czasie swojej kariery rozegrał aż 430 spotkań ligowych, w których strzelił 50 goli. Reprezentował barwy takich klubów jak Swansea czy Burnley. Co ciekawe, po zakończeniu 16-letniej profesjonalnej kariery piłkarskiej został... nauczycielem.

Już po zdiagnozowaniu u niego choroby koledzy ze Swansea zorganizowali dla nie mecz legend tej drużyny, który zakończył się hokejowym wynikiem 10:7 - czytamy w The Sun.

Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić