Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Nie żyje gwiazda "Top Geara". Sabine Schmitz miała 51 lat

13

17 marca zmarła Sabine Schmitz, niemiecka gwiazda wyścigów samochodowych, znana również z programu "Top Gear". "Królowa Nürburgringu" miała 51 lat. Od 2017 r. walczyła z nowotworem.

Nie żyje gwiazda "Top Geara". Sabine Schmitz miała 51 lat
Sabine Schmitz nie żyje (Wikimedia Commons)

O śmierci Sabine Schmitz poinformowały niemieckie media oraz oficjalne konto toru Nürburgring. 51-letnia kierowca wyścigowa zmarła 17 marca. Od kilku lat zmagała się z nowotworem.

Niemka była jedną z najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych kobiet w wyścigach samochodowych. Była znana z jazdy BMW "Ring taxi" - woziła turystów po torze wyścigowym Nürburgring, który jest jednym z najbardziej wymagających torów na świecie. Przez zażyłość z tym torem nazywano ją "Królową Nürburgring".

Sabine Schmitz rozpoczęła karierę wyścigową w 1993 r. W latach 1996-1997 jako pierwsza kobieta na świecie dwukrotnie zwyciężyła w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu w BMW M3.

Popularność w wyścigach pozwoliła jej rozpocząć karierę telewizyjną. Od 2006 r. była komentatorem sportowym. Wielokrotnie występowała w słynnym brytyjskim programie motoryzacyjnym "Top Gear".

Sabine Schmitz od kilku lat walczyła z rakiem

Schmitz od 2017 r. chorowała na nowotwór. W 2019 r. jej stan zdrowia uległ polepszeniu i na krótko wróciła na tor. Niestety rok później doszło do nawrotu choroby.

Zobacz także: "Wyścig" na trasie S8

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić