Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Sportsmenka jest bezdomna. Sypia na cmentarzu

22
Podziel się

Laranie McHendrie Decaire zrobiła spektakularną karierę jako pływaczka, m.in. reprezentując w międzynarodowych zawodach Wielką Brytanię i Kanadę. Dziś 64-latka jest osobą bezdomną, zmuszoną sypiać na ławce na cmentarzu. Jak straciła środki do życia?

Sportsmenka jest bezdomna. Sypia na cmentarzu
64-latka sypia na ławce na cmentarzu lub kawałku tektury (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Dean Purcell , Staff)
bEUDgkrV

Laranie McHendrie Decair przebywa na terenie Londynu. 64-latka w latach 80. była gwiazdą międzynarodowych zawodów pływackich. Jest także absolwentką prestiżowego Uniwersytetu McGilla. Podróżowała po całym świecie, pracując jako opiekunka do dzieci oraz w sektorze socjalnym.

Brytyjska gwiazda sportu jest osobą bezdomną. Co się stało?

Laranie McHendrie Decaire przyznała, że jej problemy finansowe zaczęły się, gdy przeszła na emeryturę. Mimo że pracowała od 14. roku życia i odprowadzała podwójne składki, w międzyczasie doszło do reformy systemu emerytalnego. Jak twierdzi 64-latka, w konsekwencji przestała się kwalifikować do świadczeń ze względu na wiek.

Zmieniono wiek emerytalny – teraz wynosi on 66 lat. Nie kwalifikuję się więc do emerytury, mimo że powinnam otrzymywać aż dwie – wyjaśniła Laranie McHendrie Decaire (Mirror).
bEUDgkrX
Zobacz także: Zobacz też: Była bezdomna, jej dziecko zmarło na raka. Dziś jest milionerką

To nie koniec problemów Laranie McHendrie Decaire – 64-latka padła również ofiarą oszustwa i kradzieży. Jej sytuacja stała się na tyle tragiczna, że była zmuszona opuścić swoje mieszkanie i zamieszkać na ulicy. Doświadczyła także trudności z uzyskaniem pomocy socjalnej. Przez ponad miesiąc musiała codziennie odwiedzać urząd pracy i udowadniać, że naprawdę mieszka w Londynie.

bEUDgksd

Ostatecznie okazało się, że Laranie McHendrie Decaire nie otrzyma mieszkania socjalnego, ponieważ nie spełnia określonych wymagań. 64-latka przyznała, że mogła skłamać w podaniu, jednak uważa to za sprzeczne z jej zasadami moralnymi. Mimo że pobiera skromne świadczenia socjalne, po ukończeniu wieku emerytalnego będzie musiała wszystko zwrócić państwu.

Po prostu nie zaznaczyłam tych pól. Byłam zdeterminowana, aby zrobić to, czego wymaga system. Ale nie chciałam kłamać, byłoby to sprzeczne z moją moralnością i wiarą – przyznaje Laranie McHendrie Decaire (Mirror).
bEUDgkse

Sytuacja Laranie McHendrie Decaire jest tym trudniejsza, że 64-latka cierpi na artretyzm. Na temat sytuacji byłej pływaczki zabrała głos Monica White, wolontariuszka organizacji charytatywnej. Jak twierdzi, McHendrie Decaire została skrzywdzona przez własny kraj.

Rzadko narzeka. Nie pije alkoholu i nie zażywa substancji odurzających. Nawet nie przeklina, a wiara pozwala jej zachować pogodę ducha, ale kobieta w jej wieku absolutnie nie powinna być na ulicy. Niestety, ojczyzna ją zawiodła, tak samo jak system – podkreśla Monica White (Mirror).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDgksy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
zgr-edo
9 miesięcy temu
Nie ma rodziny, męża, dzieci ?
Gosc
9 miesięcy temu
Emerytura podstawowa dla kazdego a reszte jak kto uwaza jedno zycie krotkie.Nie MOPS to idzie z podatkow.Nikt nie powinien byc na ulicy i byc zagrozeniem nawet zwiezeta dba sie o nie.
mgr inż. S.O.
9 miesięcy temu
Potworna wiadomość ! Skandal ! To powinno być naprawione w trybie natychmiastowym !
bEUDgksz
Andrzej
9 miesięcy temu
A tak narodek komentujący na 02 pluje jadem na własny kraj....ciekawe jak skomentuje zacny kraj "zachodni"i jego system :-)
sigmapi
9 miesięcy temu
bo to jest wojna - gospodarcza
jurson
9 miesięcy temu
niemiaszki znowu cenzuruja za nic
bajabongo
9 miesięcy temu
a później się dziwią, że ludzie mają dość bezdusznego systemu
NS..
9 miesięcy temu
Zamiast w zasoby ludzkie trwonią na biurokrację i ich pałace.Bez mózg owcy.Macie PIS, PO ,POKO KOKO EURO SPOKO
józef stalin
9 miesięcy temu
Nie oczekuj zapłaty za dobro na tym swiecie
nick
9 miesięcy temu
nie siejcie dezinformacji,może wcześniej spała na ulicy, ale teraz jest to niemożliwe przez covid, ponieważ rząd wszystkich bezdomnych ulokował w hotelach.
Polka
9 miesięcy temu
No to zostały jej 2 lata i dostanie dwie emerytury. Musi tylko wytrzymać. Zawsze to jakaś pociecha.
z UK
9 miesięcy temu
niestety ale tak jest w UK, urzędników absolutnie nie obchodzi twoja sytuacja życiowa, jak sie ktoś nie kwalifikuje to nic nie zdziała. urzędnicy nawet mogą popełniać błędy na twoja niekorzyść i nie poniosą zadnych konsekwencji, nie da sie takich rzeczy odwrócić czy walczyć o sprawiedliwość. po prostu nie ma szans. oni swoje, jak w papierach tak jest to koniec, nic sie nie zrobi. to jest chory kraj prawa, najważniejsze jest tam prawo i to co jest w papierkach.
jadzia
9 miesięcy temu
W Polsce miałaby emeryturę w wieku 60 lat i na pewno nie spała by na cmentarzu.A my narzekamy na nasz system.
bEUDgksr
e mikrofirma ...
9 miesięcy temu
układ, nie biję się bo tak żyję... każda fra to coś w rodzaju marzeń.. nie bój się sam przyjdę nie wkręcę cię bo kas cię ściągnie wiesz coś na temat zbyszka zobaczymy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić