Niedawno miał straszny wypadek. W Pekinie zdobył złoto

1

Sverre Lunde Pedersen wraz z kolegami z Norwegii zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w biegu drużynowym - w łyżwiarstwie szybkim. Jeszcze niedawno nie było w ogóle wiadomo, czy wróci do sportu.

Niedawno miał straszny wypadek. W Pekinie zdobył złoto
Sverre Lunde Pedersen zdobył złoto. Niedawno miał straszny wypadek (PAP, PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI)

Reprezentacja Norwegii idzie jak burza na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Na koncie ma już 26 medali (w tym 12 złotych), a jeden z nich zdobyli we wtorek panczeniści - w biegu drużynowym. W składzie Norwegów był m.in. Sverre Lunde Pedersen. Utytułowany sportowiec, który dziewięć miesięcy temu miał straszny wypadek.

To był wypadek rowerowy, po którym Pedersen doznał licznych obrażeń. Dwa złamania lewej ręki, złamanie prawego przedramienia, uszkodzenie wątroby, problemy z dyskiem w okolicy szyi, złamanie kości policzkowej, uszkodzenie nerek, przebite płuco i liczne otarcia.

Wydawało się, że po czymś takim nie wróci już do sportu. A on nie tylko wrócił, ale i odniósł największy sukces w swojej karierze.

Trudno opisać wszystkie emocje. To był wyjątkowy rok - ze specjalnym lądowaniem. Niewiarygodne - przyznał panczenista w rozmowie z NRK.
Ostatnie sześć miesięcy było dobre, ale wcześniej miałem tylko jeden cel - wyzdrowieć. Zacząłem trenować od zera w sierpniu. Miałem wokół siebie dobrych ludzi. Bez wspierającej rodziny nie doszłoby do tego. To niesamowita podróż - dodał.

Pedersen jeszcze przed igrzyskami stał się wzorem do naśladowania dla kolegów. Ci myśleli, że nie zobaczą go już w roli profesjonalnego sportowca. A już na pewno nie sądzili, że wdrapie się na szczyt.

Sverre w maju rozbił się na rowerze. Teraz, dziewięć miesięcy później, zdobył olimpijskie złoto. Cieszyliśmy się, że w ogóle przeżył, a teraz cieszymy się z tego - przyznał Havard Bokko w studiu telewizji Discovery, z trudem powstrzymując łzy.
Zobacz także: Konkurs drużynowy. Stoch w świetnej formie. "Do medalu mało brakowało"
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić