Nieprawdopodobna radość! Zobacz, co zrobili kibice po wygranej

0

- To była piekielna bitwa w konferencji Big East - powiedział trener drużyny Butler, LaVail Jordan. Jego podopieczni stoczyli niesamowity pojedynek w ramach ligi akademickiej z Xavier. O wszystkim decydowały ostatnie sekundy. Po końcowej syrenie na parkiecie zapanował istny chaos. To trzeba zobaczyć!

Szalona radość kibiców po meczu (Twitter, FOX Sports)

Rozgrywki akademickie w Stanach Zjednoczonych cieszą się dużą popularnością. Zmagania studentów potrafią dostarczyć także ogromnych emocji, czego potwierdzeniem był piątkowy mecz koszykarskiej ligi NCAA pomiędzy uczelniami Butler a Xavier.

Faworytami tego spotkania byli przyjezdni. Xavier przed tym meczem legitymowało się bilansem 19 zwycięstw i 5 porażek, podczas gdy Butler wygrało 12 meczów, a przegrało aż 13.

Tymczasem to miejscowi szybko zaczęli wypracowywać sobie przewagę. Koszykarze Butler prowadzili już 18:6, a na przerwę schodzili przy wyniku 35:21. Po powrocie do gry goście odrobili większość strat i spotkanie się wyrównało.

Na dziewięć sekund przed końcem był remis. Piłkę mieli gospodarze, którzy zdobyli dwa punkty po rzucie Erica Huntera. Wciąż jednak zespół Xavier mógł odwrócić losy rywalizacji.

Souley Boum oddał szalony rzut z połowy boiska. Gdyby trafił, Xavier by wygrało. Piłka nie trafiła jednak do kosza i 69:67 zwyciężyło Butler. Kibice oszaleli z radości. Zaraz po końcowej syrenie wybiegli na parkiet i zapanował ogromny chaos. Całą sytuację zarejestrowały kamery stacji FOX.

Dla Butler Bulldogs była to pierwsza wygrana z zespołem z czołowej dziesiątki w kraju od 28 lutego 2021 roku! Wtedy zdołali pokonać rozstawioną z ósemką uczelnię Villanova. To właśnie z tym zespołem Butler zmierzy się w następnym meczu. Odbędzie się we wtorek, 14 lutego. Rewanż z Xavier zaplanowano na 4 marca.