DKP| 
aktualizacja 

Nieprzespane noce Igi Świątek. Tenisistka opowiedziała, co się stało

9

Wygrana w Rolandzie Garrosie jest największym sukcesem w krótkiej karierze Igi Świątek. Tenisistka zdradziła, że przez dwie noce po finałowym triumfie nie mogła w nocy spać.

Nieprzespane noce Igi Świątek. Tenisistka opowiedziała, co się stało
Iga Świątek (Instagram)

Iga Świątek po zwycięstwie w przełożonym na październik Rolandzie Garrosie została jedną z gwiazd WTA Tour. Kibice chcą o niej wiedzieć wszystko, więc w oficjalnych social mediach tenisowych rozgrywek pojawiło się krótkie nagranie, w którym Polka odpowiada na pytania fanów.

Co się zmieniło w życiu tenisistki po sukcesie? Na razie Iga Świątek jest w Polsce, nie brała też udziału w żadnym turnieju po wygranej w Rolandzie Garrosie, nie ma więc dużych doświadczeń.

Jestem znacznie bardziej popularna w Polsce. Jest koronawirus, więc noszę maskę, a mimo to mnie rozpoznają. Jestem bardzo wdzięczna za to, że mam więcej kibiców - wyjawiła w nagraniu na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

A jaka była pierwsza rzecz, jaką Świątek zrobiła po powrocie do domu? - Najprawdopodobniej poszłam spać. Nie mogłam zasnąć dwie noce po zwycięstwie w finale w Paryżu. Później miałam trochę obowiązków medialnych, więc pewnie to było to - zdradziła.

W Tourze najbardziej lubię podróżowanie! Teraz, kiedy już skończyłam szkołę mam więcej czasu, żeby się tym nacieszyć. Lubię też przebywanie z tenisową społecznością, a także bycie jej częścią - mówiła polska zawodniczka.

Iga Świątek ma wokół siebie sztab ludzi, którzy jej towarzyszą niemal na każdym kroku. Trener, trener od przygotowania motorycznego, psycholog, rodzina. Czuje się z nimi bardzo dobrze i wspomina o tym na każdym kroku. - Wskazówką, jaką mogłabym komuś dać, jest przebywanie i otaczanie się ludźmi, których lubisz. Tenis jest indywidualnym sportem, więc według mnie to ważne - zapewniła.

Polka trenuje teraz w Warszawie, przygotowując się do nowego sezonu. Tak naprawdę na razie niewiele o nim wiadomo, ale Świątek chce być w formie.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: co za bramka w derbach Manchesteru! Jak ona to zmieściła?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić