Niesamowita liczba. Iga Świątek w XXI wieku dokonała tego jako druga

4

W poniedziałek 5 września Iga Świątek zameldowała się w ćwierćfinale wielkoszlemowego US Open. Przy okazji Polka dokonała rzeczy, która w XXI wieku udała się dotychczas tylko jednej tenisistce.

Iga Swiatek zameldowała się w ćwierćfinale US Open (PAP, PAP/EPA/PETER FOLEY)

W poniedziałek Iga Świątek pokonała kolejną rywalkę w wielkoszlemowym turnieju US Open. Najlepsza rakieta świata przegrała pierwszego seta w pojedynku z Jule Niemeier, ale szybko wróciła na właściwe tory. Ostatecznie reprezentantka Polski wygrała z Niemką 2:6, 6:4, 6:0 i po raz pierwszy w karierze zameldowała się w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego w Nowym Jorku.

Nigdy nie dostałam się do ćwierćfinału w tym turnieju. Prawda jest taka, że ​​czuję, że jestem znacznie lepsza w porównaniu z początkiem turnieju - powiedziała Świątek, cytowana przez portal puntodebreak.com.

Choć początek poniedziałkowego meczu był dla Igi Świątek bardzo trudny, ostatni set wygrała bez straty gema. W ten sposób już po raz 19. w trwającym sezonie zakończyła set w stosunku 6:0. Jak donosi ESPN, Polka jest drugą najlepszą zawodniczką pod tym względem w XXI wieku. Więcej setów wygranych 6:0 w jednym sezonie zaliczyła tylko Serena Williams (25).

Polka pod względem liczby setów wygranych 6:0 w danym roku wyprzedziła wiele gwiazd kobiecego tenisa. Za nią plasują się m.in. Kim Clijsters (18), Martina Hingis (17, 16) czy Victoria Azarenka (15).

W ćwierćfinale na Polkę czeka już reprezentantka gospodarzy Jessica Pegula. Polka z Amerykanką spotkają się na korcie w środę 7 września. Świątek zmierzy się z Pegulą po raz czwarty w karierze. Bilans jest korzystny dla liderki rankingu WTA (2:1) i nie mielibyśmy nic przeciwko, aby Świątek poprawiła go w prestiżowym US Open.