aktualizacja

Piłkarz napadnięty na parkingu. Doznał poważnych obrażeń

1

Niepokojące informacje przekazała brytyjska stacja BBC. Po sobotnim meczu ligowym Oldham Athletic - Chesterfield FC (0:2) na parkingu zaatakowany został piłkarz gospodarzy Hallam Hope. Doznał poważnych obrażeń, a policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Hallam Hope został napadnięty po meczu (GETTY, NurPhoto)

National League to piąty poziom rozgrywek w Anglii. Na co dzień w tej lidze występują Oldham Athletic oraz Chesterfield FC. Obie ekipy spotkały się ze sobą w ostatnią sobotę, 3 września.

Obie bramki padły w pierwszych dziesięciu minutach. Niedługo po rozpoczęciu gry gola zdobył Joe Quigley, a w 8. minucie wynik na 2:0 ustalił Jeff King. Dzięki temu Chesterfield utrzymało pozycję lidera - z jednym punktem przewagi nad Wrexham FC.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło po zakończeniu meczu. Na parkingu klubowym napadnięty został piłkarz Oldham Hallam Hope. Według relacji BBC pomocnika "wściekle zaatakowano".

28-latek trafił do szpitala. Klub przekazał w oświadczeniu, że na boisko będzie mógł wrócić dopiero za kilka tygodni. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Zabiezpieczono już nagrania z monitoringu, a wśród podejrzanych znajduje się... piłkarz Chesterfield FC.

Klub wspiera Hallama i będzie to kontynuował. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia po tym okropnym doświadczeniu. Do czasu zakończenia śledztwa Oldham Athletics nie będzie komentował tego incydentu - przekazał klub w oświadczeniu.

Hallam Hope występował w młodzieżowych reprezentacjach Anglii. Jako senior broni jednak barw Barbadosu, dla którego rozegrał 9 meczów. Strzelił w nich 4 bramki. Do Oldham Athletics trafił 1 lipca 2021 roku, kiedy na zasadach wolnego transferu przeszedł tam z Swindon Town. W trwających rozgrywkach zdobył już trzy gole w siedmiu spotkaniach. Póki co czeka go przerwa.