Jego rodzina pochodzi z Gdańska. Właśnie ustanowił rekord świata

1

Rob Gronkowski w lutym zwyciężył w Super Bowl, a kilka miesięcy później ustanowił rekord świata na oczach studentów uniwersytetu w Arizonie, na którym sam w przeszłości studiował.

Jego rodzina pochodzi z Gdańska. Właśnie ustanowił rekord świata
Rob Gronkowski pobijający rekord świata (Twitter.com)

Rob Gronkowski postanowił nieco podkręcić atmosferę wśród młodych adeptów. Postanowił pokonać rekord świata w złapaniu futbolówki wyrzuconej z jak najwyższej wysokości.

Całość rozegrała się na Arizona Stadium w Tucson. Helikopter krążył nad obiektem na wysokości 600 stóp (nieco ponad 180 metrów). Mężczyzna wyrzucał futbolówkę z helikoptera, a Gronkowski miał ją złapać.

Dwie pierwsze próby kończyły się niepowodzeniem. Futbolista łapał piłkę, ale uchwyt nie był zbyt stabilny i wyślizgiwała mu się z rąk. Do trzech razy sztuka? Oczywiście! Kiedy ta sztuka mu się udała, zawodnicy i trenerzy z entuzjazmem podbiegli do Gronkowskiego. Ten tradycyjnie wbił złapaną piłkę w murawę.

Za każdym razem, gdy wychodzisz na boisko, musisz sobie podnosić poprzeczkę. I właśnie to zrobiłem - mówił zadowolony sportowiec, mający na koncie cztery tytuły w SuperBowl.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gronkowski ma polskie korzenie. Przodkowie jego mamy pochodzą z Gdańska oraz Suwałk, natomiast ojca z Mazur. Sam wspominał, że jego babcia gotowała znakomite pierogi i robiła placki ziemniaczane, które mógłby jeść cały czas.

Zobacz także: KSW 60. Akop Szostak zaliczy kolejną walkę w KSW? "Po tej gali rozpoczną się sensowne rozmowy"
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić