o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Od zera do miliardera. Niezwykła historia szefa UFC

10
Podziel się

Od wydalenia ze szkoły, pracy w hotelu do szefostwa w wielkiej organizacji UFC. Jego majątek oszacowano na ponad miliard złotych. Dana White przeszedł w życiu trudną drogę na szczyt.

Od zera do miliardera. Niezwykła historia szefa UFC
Od zera do miliardera. Szokująca historia szefa UFC (KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum, RM, KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum)
bEDrixyZ

Jego historia może być inspiracją dla wielu ludzi. Od najmłodszych Dana White lat był typem bandziora. Został wyrzucony ze szkoły katolickiej po tym, jak uprzykrzał życie kilku zakonnicom.

Ostatecznie udało mu się wrócić do innej szkoły, a po ukończeniu college'u White zdobył pracę jako hotelowy barman w pięciogwiazdkowym hotelu Boston Harbor. Tam został napadnięty przez kilku bandytów wychodzących z baru. White oberwał bardzo mocno. Doznał utraty słuchu i uskoczenia kilku nerwów, które doprowadziły do choroby Meniere'a (rzadka dolegliwość ucha wewnętrznego, objawiająca się zawrotami głowy).

bEDrixzb

White w UFC. Chciał być na szczycie

Mimo przeciwności losu, cały czas dążył do bycia szefem wielkiej organizacji sportów walki. Jak przypomina The Sun, White początkowo został menadżerem dwóch perspektywicznych zawodników: Chucka Liddella i Tito Ortiza. Gdy UFC miała kłopoty finansowe, White postanowił w 2001 roku kupić organizację za dwa miliony dolarów.

Zawsze wiedziałem, co chcę robić i każdego dnia, kiedy się budziłem, dążyłem do tego celu. Początkowo nie miałem nawet samochodu, miałem rower górski, jeździłem po całym mieście - opowiadał White.
bEDrixzh

White zamienił MMA w najszybciej rozwijający się sport na świecie, rozpoczynając karierę Conora McGregora, Rondy Rouseya i Khabiba Nurmagomedova. W największej organizacji w USA walczyli także Polacy, na czele z Joanną Jędrzejczyk, Janem Błachowiczem czy Mateuszem Gamrotem.

Zobacz także: Nawet 25 lat więzienia. Jacek Ozdoba zdradza, za co
bEDrixzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Rumburak_007
8 miesięcy temu
Rondy Rouseya :)
XDD
8 miesięcy temu
2 mln jako barman...nice
piękna baja
8 miesięcy temu
jeździł rowerem i wyłożył 2 miliony na UFC. Nie swoje
bEDrixzD
piękna baja
8 miesięcy temu
jeździł rowerem i wyłożył 2 miliony na UFC. Nie swoje
Będę Barmanem
8 miesięcy temu
Nic tylko szkolić się na barmana. Nie miał nic a tu nagle pyk 2 mln wykłada, żeby przejąć organizacje
Majkel
8 miesięcy temu
Taaaa...... ale w artykule zapomniano wspomnieć o braciach Fertitta i ich pieniądzach.Swego czasu na TV był popularny program o kasynie ich i pracy od wewnątrz.Już wtedy pojawiali się w kadrze Tito Ortiz i Chuck.Tytułu nie pamiętam , ale na początku leciała piosenka "Viva Las Vegas", chyba w wersji Presleja ;)
Tobiasz
8 miesięcy temu
Znam dobrze ten temat i to sciema hahahahaha bo on namówił dwóch braci FERTITTA do kupienia UFC następnie sprzedali UFC za PONAD 4 miliardY z zapisem że on dalej ma być dyrektorem!!!! On nic nie kupił TYLKO BRACIA FERTITTA KUPILI I SPRZEDALI A ON WSZYSTKIM KRECIŁ !!!!! MOGLI SPRZEDAC ZA PONAD 5 MILIARDÓW ALE NIE SPODOBAL IM SIE KUPIEC !!!!
taaa jasne
8 miesięcy temu
Kolejna bajka dla naiwnych. Sam do wszystkiego doszedł tylko pewnie jak zawsze stali za nim ludzie, którzy zarobili jeszcze więcej i otworzyli mu pewne drzwi, kiedy było trzeba.
Krakow02
8 miesięcy temu
Co za analfabeta pisał ten artykuł?
Gringo
8 miesięcy temu
Chyba zarobil na agenturze te 2 miliony
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić