aktualizacja 

Od zera do miliardera. Niezwykła historia szefa UFC

11

Od wydalenia ze szkoły, pracy w hotelu do szefostwa w wielkiej organizacji UFC. Jego majątek oszacowano na ponad miliard złotych. Dana White przeszedł w życiu trudną drogę na szczyt.

Od zera do miliardera. Niezwykła historia szefa UFC
Od zera do miliardera. Szokująca historia szefa UFC (KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum, RM, KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum)

Jego historia może być inspiracją dla wielu ludzi. Od najmłodszych Dana White lat był typem bandziora. Został wyrzucony ze szkoły katolickiej po tym, jak uprzykrzał życie kilku zakonnicom.

Ostatecznie udało mu się wrócić do innej szkoły, a po ukończeniu college'u White zdobył pracę jako hotelowy barman w pięciogwiazdkowym hotelu Boston Harbor. Tam został napadnięty przez kilku bandytów wychodzących z baru. White oberwał bardzo mocno. Doznał utraty słuchu i uskoczenia kilku nerwów, które doprowadziły do choroby Meniere'a (rzadka dolegliwość ucha wewnętrznego, objawiająca się zawrotami głowy).

White w UFC. Chciał być na szczycie

Zawsze wiedziałem, co chcę robić i każdego dnia, kiedy się budziłem, dążyłem do tego celu. Początkowo nie miałem nawet samochodu, miałem rower górski, jeździłem po całym mieście - opowiadał White.

White zamienił MMA w najszybciej rozwijający się sport na świecie, rozpoczynając karierę Conora McGregora, Rondy Rouseya i Khabiba Nurmagomedova. W największej organizacji w USA walczyli także Polacy, na czele z Joanną Jędrzejczyk, Janem Błachowiczem czy Mateuszem Gamrotem.

Zobacz także: Nawet 25 lat więzienia. Jacek Ozdoba zdradza, za co
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić