o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JAR
|

Wyciekło nagranie z Łukaszenką. Świat sportu w szoku

303
Podziel się

Gorąco w świecie hokeja. Białoruś dosyć niespodziewanie została współgospodarzem mistrzostw świata w hokeju na lodzie. We wtorek do internetu wyciekło nagranie, które jeszcze mocniej podgrzało atmosferę. Kibice są wściekli.

Wyciekło nagranie z Łukaszenką. Świat sportu w szoku
bDHFLNWt

W 2021 roku Białoruś i Łotwa mają wspólnie zorganizować mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Wybór pierwszego kraju wzbudził ogromne kontrowersje. Wiele ludzi domaga się odebrania Białorusi organizacji wielkiego turnieju z powodu łamania praw człowieka.

Protesty na Białorusi rozpoczęły się w maju, a rozlały na cały kraj w sierpniu, po wyborach prezydenckich. W listopadzie zamordowany został Raman Bandarenka, który demonstrował na ulicach Mińska.


Kilka dni później zatrzymano Kaciarynę Barysiewicz - dziennikarkę największego białoruskiego portalu internetowego TUT.by, która opisywała historię śmierci Ramana Bandarenki.

bDHFLNWv

Sprawa dostała kolejnego rozgłosu po tym, jak ujawniono, że prezes Federacji Hokeja Republiki Białorusi (FChRB) Dzmitryj Baskau jest członkiem prorządowych bojówek zamieszanych w zamordowanie demonstranta. Fani zastanawiają się, dlaczego Białoruś dostała w takim razie prawo organizowania tak wielkiego turnieju.

Wideo, którego miało nie być. Świat sportu w szoku

Odpowiedź prawdopodobnie poznaliśmy na... wtorkowym wideo, które nie miało dostać się do mediów. Na nim widać, że Rene Fasel, szef Światowej Federacji Hokeja spotkał się Alaksandrem Łukaszenką, z którym jak widać ma bardzo dobre relacje.

bDHFLNWB

Podczas mistrzostw świata w hokeju mecze odbywać się będą w Mińsku i w Rydze w terminie od 21 maja do 6 czerwca.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: niesamowity efekt. Zobacz, co się stało z wylanym wrzątkiem przez siatkarza
bDHFLNWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(303)
realista
miesiąc temu
Dawno temu słyszałem , jak w wywiadzie Łukaszenka dawał przepis na wirusa ;;; grać w hokej i pić bimber .. Wszystko to ma !! Chyba skutkuje , bo dawno nie słyszałem o wirusie na Białorusi ..
tor
miesiąc temu
a w USA czarni biją białych a w mediach cenzura prewencyjna Białoruś jawi się przy tym jak oaza demokracji
ZDZ
miesiąc temu
świat byłby ''szoku '' gdyby Białoruś nie dostała tych MŚ . Szantaż polityczny wobec kraju który jest bardziej praworządny od naszego bulwersuje .
bDHFLNWX
mmm
miesiąc temu
Same szmaty i wszędzie, to chyba się nie zmieni bo natura ludzka kocha wybierać szmaty na przywódców...
Borsuk
miesiąc temu
A my w Polsce co mamy :zamordyzm ,łamanie konstytucji i praw człowieka,niszczenie gospodarki i,majatków które budowało się przez długie lata,wzrost samobójstw,ludzi chorych psychicznie.
Najnowsze komentarze (303)
rogol
miesiąc temu
Jednak wbrew mniemaniu sport jes zwiazany z polityka. Ameryka nawiazala stosunki z Chinami po meczu pingpongistow.
emeryt
miesiąc temu
"świat sportu w szoku".Rozumiem że redaktorek za "świat sportu" uznał USA i Polskę.No USA to jeszcze,ale ten mini dodatek to już megalomania.
lost
miesiąc temu
A którzy kibice z którego kraju się wściekli.
Dim
miesiąc temu
Czyli jeśli dobrze rozumiem ludzie już się pogodzili, że Batiuszka pozostaje?? O protestach już jakoś nie słychać... .
GaBar
miesiąc temu
Białoruś zasługuje na organizację MŚ w hokeju, bo magą dobrą drużynę i opanowaną pandemię lepiej niż Europa. Nie ma żadnych ograniczeń związanych z pandemią, a większość zakażonych przechodzi to bezobjawowo. Były również na Białorusi dwie fale zachorowań w czerwcu i październiku, ale ze znacznie mniejszą statystycznie liczbą ofiar niż w Polsce czy Europie. Szczepią się masowo rosyjską szczepionką Sputnik-5 od połowy grudnia i na 12 stycznia mieli już zaszczepionych ok. 23% społeczeństwa (jest ich ok 9,5 miliona). Wychodzi na to, możemy się od Białorusi uczyć organizacji służby zdrowia. Chyba są też bardziej odporni dzięki naturalnej, tłustej diecie - duże spożycie ziemniaków, słoniny i boczku, śmietany, czosnku i zwyczaj 50 g wódki do obiadu.
henrk
miesiąc temu
a od kiedy, Polska to cały świat ? przeglądając informacje w zachodnich mediach, nie znalazłem nawet wzmianki w tym temacie.
Łysoń
miesiąc temu
W USA są również protesty i zamordowano nie 2 osobę a 5 i ogromną ilość aresztowanych. Wybory sfałszowane i ...i nic. Nie ma bojkotu USA,sankcji i zakazu imprez sportowych
aaa
miesiąc temu
Są wściekli? To niedobrze, bo na to nie ma lekarstwa.
bDHFLNWP
God
miesiąc temu
Czytając większą część komentarzy mam wrażenie że ludzkość dąży do zagłady samych siebie nie mając pojęcia o sytuacji na Białorusi lub zaprzeczając samym sobie. Brak empatii, kłamstwa darzenia do władzy za wszelką cenę powodują śmierć niewinnych ludzi którzy walczą o sprawiedliwość.Obluda i nic więcej.
robi
miesiąc temu
Ten Rene Fasel ciekawe ile wziął, tak jak były prezydent w piłce nożnej za mistrzostwa w emiratach. Niezłe bagno bez moralności, gdzie idee czystego spotu, żenada.
darek
miesiąc temu
UWAGA .UWAGA Hamarykanie Czarni biją Białych zle się dzieję i to bardzo zle Trump brawo jestezmy z Tobą
zenek
miesiąc temu
artykul ten to fejk,Putin i łukaszenko z nimi liczą sie cały świat
Guru
miesiąc temu
Chyba raczej kibice się cieszą bo chociaż tam będą mogli kibicowac
Metro66
miesiąc temu
Oczywiście że skandal .Łotwa należy do antydemokratycznej i bezprawnej Unii .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić