Odpadła z igrzysk! Ujawniła szokujące informacje o testach na koronawirusa

25

Sophie McKinna nie będzie dobrze wspominać igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Brytyjska kulomiotka nie zakwalifikowała się do finału. Przed eliminacjami przeżyła dużo stresów. Na koronawirusa była testowana na potęgę.

Odpadła z igrzysk! Ujawniła szokujące informacje o testach na koronawirusa
Sophie McKinna (Getty Images)

Kulomiotka była w gronie sześciu lekkoatletów z Wielkiej Brytanii, którzy zaraz po przylocie do Japonii trafili na kwarantannę, mimo negatywnych testów na koronawirusa na lotnisku. Dlaczego? Okazało się, że jedna z osób, która podróżowała samolotem była zakażona covid-19.

Po tym jak Sophie McKinna nie awansowała do finału pchnięcia kulą, ujawniła, jak utrudnione miała przygotowania do eliminacji. - Wykonano mi aż 28 testów na koronawirusa, wszystkie były negatywne - zapewniła. Mimo tylu negatywnych wyników, organizatorzy nie zwolnili Brytyjki z 14-dniowej kwarantanny.

Tym samym nie mogła spokojnie trenować tak jak inni sportowcy. Miała wyznaczone tylko specjalne miejsce do ćwiczeń w odosobnieniu. I tak mówi jednak o sześciu, ponieważ pierwotnie McKinna miała być nawet wykluczona z eliminacji. Ostatecznie została dopuszczona do rywalizacji po 28 testach negatywnych, ale utrudnione warunki treningu zrobiły swoje.

- Nie chcę szukać wymówek, ale nie jest łatwo przygotowywać się w takim stresie. Wspaniale jest rywalizować na igrzyskach olimpijskich, ale mi zamieszanie z koronawirusem mocno utrudniło zmagania. Co Cię nie zabiję, to wzmocni, więc wrócę - podkreśliła Brytyjka, cytowana przez angielski "Daily Mail".

Obecnie Japonia zmaga się z IV falą koronawirusa. Ostatniej doby w Japonii potwierdzono ponad 10 tys. przypadków nowych zakażeń. W związku z tym igrzyska odbywają się bez udziału kibiców, a sportowcy są masowo testowani. Trudno jednak logicznie wytłumaczyć, dlaczego Brytyjka przy ponad 20 negatywnych testach na koronawirusa, wciąż musiała być na kwarantannie.

Zobacz także: Alkohol podczas Igrzysk Olimpijskich? „Sportowcy są kontrolowani”
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić