Ogromna tragedia w USA. Nie żyje sześciu młodych sportowców

11

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorkowy wieczór w Teksasie. Autobus, którym poruszali się sportowcy z uniwersytetu w El Paso, zderzył się z pickupem. Śmierć poniosło dziewięć osób, w tym sześciu zawodników oraz trener drużyny.

Ogromna tragedia w USA. Nie żyje sześciu młodych sportowców
Tragiczny wypadek amerykańskich sportowców (Youtube)

O tragicznych szczegółach wypadku informuje "USA Today". Z doniesień wynika, że 17-osobowy bus, przewożący drużyny golfowe Southwest University, zderzył się czołowo z pickupem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pickupa z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas. W wyniku tragedii zginęło łącznie dziewięć osób, w tym trener oraz sześciu zawodników.

Southwest University potwierdza, że doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem męskiej i żeńskiej drużyny golfowej. Uniwersytet próbuje powiadomić członków rodzin o osobach uczestniczących w wypadku - brzmiał pierwszy komunikat przekazany przez władze uczelni.

Tragiczny wypadek. Zginęło dziewięć osób

Według NBC News, dwójka studentów trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Zostali przetransportowani śmigłowcem do Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Teksasie.

Postaramy się dowiedzieć nie tylko, co się stało, ale także dlaczego tak się stało. Chcemy zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości - powiedział rzecznik Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu Eric Weiss.
Wciąż poznajemy szczegóły wypadku. Jesteśmy zdruzgotani i głęboko zasmuceni, gdy dowiadujemy się o utracie życia naszych studentów i ich trenera - powiedział rektor uniwersytetu Quint Thurman.

Odnotujmy, że drużyna wracała z turnieju golfowego w stanie Nowy Meksyk.

Zobacz także: "Szalona". Wideo z trenerką mistrza olimpijskiego robi furorę w sieci
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić