aktualizacja 

Okazali solidarność w hicie Ekstraklasy. Piłkarze zdecydowali się na taki gest

O godzinie 15:00 rozpoczął się hit 23. kolejki PKO Ekstraklasy - pojedynek Pogoni Szczecin z Lechem Poznań. Piłkarze okazali solidarność z Ukrainą.

Okazali solidarność w hicie Ekstraklasy. Piłkarze zdecydowali się na taki gest
Twitter, TVP Sport (Twitter)

Rozgrywki piłkarskie odbywają się w cieniu wojny na Ukrainie. Świat jest poruszony tym, co dzieje się za naszą granicą. Z różnych stron płynął wyrazy wsparcia i solidarności dla Ukraińców.

Taki gest oglądaliśmy też w hicie 23. kolejki PKO Ekstraklasy, który rozpoczął się o godzinie 15:00. W Szczecinie na murawę wybiegła Pogoń, a więc aktualny lider tabeli, a także Lech Poznań - aktualny wicelider. To mecz, który może mieć ogromny wpływ na rywalizację o mistrzostwo Polski.

W ferworze sportowej rywalizacji, piłkarze nie zapomnieli o wysłaniu sygnału wsparcia dla naszych sąsiadów. Zawodnicy obu drużyn wyszli do gry z opaskami w ukraińskich barwach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jacek Laskowski, komentator tego spotkania na antenie Telewizji Polskiej, zaapelował do FIFA i UEFA o wykluczenie Rosjan i rosyjskich klubów ze wszelkich rozgrywek.

Zasada jest prosta do diabła. Jeśli wybierasz wojnę, nie zasługujesz, aby bawić się z tobą w sport - przyznał na antenie.

Laskowski pochwalił też decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej, który poinformował w sobotę, że nie zamierza rozgrywać barażowego meczu z Rosją.

Zuchy z FIFA i UEFA - macie szansę, aby zachować się honorowo. Aby zachować się jak ludzie - dodał komentator.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Raport z Igrzysk. "Rządziły szczęście i pech". Reakcja ministra sportu na wyniki sportowców
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić