Żyła się starzeje, ale nie hamuje. Co za statystyka!

1

Piotr Żyła zajął w piątek trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Tym samym udowodnił, że wiek w jego przypadku jest tylko liczbą.

Piotr Zyla (Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

W końcu doczekaliśmy się drugiego podium reprezentanta Polski w Pucharze Świata 2021/22 w skokach narciarskich. Trzecie miejsce w piątkowych zawodach w Lahti zajął Piotr Żyła. Na półmetku zajmował szóste miejsce, ale w finale popisał się kapitalnym skokiem i awansował na trzecią lokatę.

W styczniu Piotr Żyła skończył 35 lat. W Lahti udowodnił jednak, że wiek w jego przypadku jest tylko liczbą. Świadczy o tym statystyka przywołana przez dziennikarza TVP Sport, Mateusza Lelenia.

Jak podał dziennikarz, Żyła stał się drugim najstarszym Europejczykiem w historii, który zajął miejsce na podium w zawodach Pucharu Świata. Starszy był tylko Simon Ammann. Ogólnie natomiast Żyła jest czwartym najstarszym skoczkiem w TOP 3 zawodów PŚ. Wyprzedzają go dwaj Japończycy - Noriaki Kasai i Takanobu Okabe, a także wspomniany Ammann.

Jak widać, lubię chyba tę skocznię. Czy czułem po drugim skoku, że może być podium? E... gdzie tam?! - powiedział Żyła o swoim sukcesie na antenie Eurosportu.

Dla zawodników był to dopiero początek rywalizacji w Lahti. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę ponownie zmagania indywidualne.