VDB|

Oto zachowanie kibiców z Kataru. Świat fanów futbolu oniemiał

95

Dla kraju gospodarza mundial zawsze jest sportowym świętem. Jednak okazuje się, że w Katarze kultura kibicowania jest mocno specyficzna. Sceny z drugiej połowy meczu otwarcia z Ekwadorem przejdą do historii mistrzostw świata.

Pusty stadion podczas meczu otwarcia mundialu (Twitter)

Przed meczem otwarcia gospodarze mieli wielkie nadzieje. Okazało się jednak, że zdobywcy Pucharu Azji poziomem odstawali od rywali z Ekwadoru. Katar nie nawiązał nawet walki i gładko przegrał 2:0. Więcej o meczu TUTAJ.

Katar odstaje nie tylko sportowo

Podczas meczu Katar - Ekwador okazało się, że gospodarze mają problemy na wielu płaszczyznach. O sprawach politycznych nie będziemy tutaj dyskutować, aczkolwiek tematy łamania praw człowieka oraz dyskryminacje mniejszości są tam na porządku dziennym.

Sportowo gospodarze nie pokazali żadnego poziomu. Tak na dobrą sprawę nie potrafili nawet zagrozić bramce rywali. To może szokować szczególnie, że jeszcze w całej historii mistrzostw świata żadna z ekip nie miała tak komfortowych warunków przygotowania w przeciwieństwie do reszty stawki.

Po meczu z Ekwadorem szeroko komentuje się również zachowanie katarskich kibiców. Okazało się, że w okolicach 70. minuty, w momencie kiedy już było 0:2 dla Ekwadoru, fani znad Zatoki Perskiej masowo zaczęli opuszczać stadion w Doha. Takich scen z udziałem ekipy gospodarzy mistrzostw świata jeszcze nie widzieliśmy w całej historii tej imprezy.

"Kibice Kataru znudzili się już meczem" - napisał na Twitterze Sebastian Mila, były reprezentant Polski.

Katarczycy pobili niechlubny rekord

Fanów drużyny nie można tłumaczyć za ich zachowanie. Jednak warto podkreślić, iż ich drużyna zapisała się w historii futbolu w niechlubny sposób. A konkretnie chodzi o przegraną w meczu otwarcia.

Okazuje się, że Katar jest pierwszą reprezentacją, która reprezentując gospodarza imprezy przegrała mecz otwarcia. Taka sytuacja nie miała miejsce od początku historii mundialu, czyli od 1930 roku.

Szansę na poprawę Katar będzie miał w piątek, 25 listopada. Wówczas ekipa gospodarzy o godzinie 14:00 (polskiego czasu). Podejmie reprezentację Senegalu.