Artur Babicz| 

Polacy rozgromili rywali 10:0. Kibicował im prezydent Andrzej Duda

3

Prezydent RP - Andrzej Duda - pokazał w mediach społecznościowych, że kibicuje reprezentacji Polski w AMP futbolu. Kadra, z tym wsparciem, na inaugurację turnieju Amp FurbolCup rozbiła Azerbejdżan aż 10:0.

Polacy rozgromili rywali 10:0. Kibicował im prezydent Andrzej Duda
Andrzej Duda kibicuje reprezentacji AMP Futbol (Twitter)

Polscy ampfutboliści pokonali w Azerbejdżan 10:0 (4:0) na inaugurację rozgrywanego w Warszawie turnieju towarzyskiego Amp Futbol Cup. Tegoroczne zawody towarzyskie dla polskiej kadry, w której występują zawodnicy z określonym typem niepełnosprawności, będą mocno ograniczone, ponieważ ze względu na pandemię COVID-19 do Polski mogła przyjechać tylko jedna zagraniczna reprezentacja - Azerbejdżan. Stąd też, Polacy zmierzą się z Azerami aż czterokrotnie.

Niezastąpione wsparcie Prezydenta RP

Przed rozpoczęciem Amp Futbol Cup, swoje wsparcie Polakom okazał Andrzej Duda. Polski Prezydent znany jest ze swojego zamiłowania do sportu oraz wspierania polskich sportowców zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jednakże wsparcie głowy państwa dodatkowo zmotywowało polską kadrę ampfutbolistów, bo ci rozbili swoich rywali na inaugurację zawodów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Andrzej Duda nie jest jedyną znaną osobistością, która wspiera reprezentację Polski w AMP Futbolu. Już wcześniej do grona ambasadorów polskiej kadry dołączyli m.in. dziennikarz sportowy Michał Pol czy reprezentant Polski Kamil Grosicki.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Amp Futbol Cup to test generalny polskiej kadry oraz polskich organizatorów przed Mistrzostwami Europy AMP Futbol, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie. Co prawda ta impreza miała odbyć się w 2020 roku, jednakże ze względu na pandemię COVID-19 europejski czempionat został przeniesiony na wrzesień 2021 roku.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: piłka lądowała w ich siatce... 37 razy! Kuriozalny mecz w Niemczech
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić