Piotr Żyła znowu na językach. "Dobrze, że mi coś w plecach nie strzeliło"

35

Gdy większość ludzi wyczekuje już wiosny, Piotr Żyła przygotowuje się do zawodów w zimowej scenerii. Mistrz świata pochwalił się na Instagramie bardzo ładnym widokiem.

Piotr Żyła znowu na językach. "Dobrze, że mi coś w plecach nie strzeliło"
Piotr Żyła. (WP, Kacper Kolenda)

Pierwszy dzień wiosny (20 marca) zbliża się wielkimi krokami, jednak w Zakopanem cały czas przeważa zima oraz śnieg. W zimowej aurze polscy skoczkowie narciarscy przygotowują się do ostatnich konkursów w tym sezonie.

Polacy powrócili do treningów po 10-dniowej przerwie. Piotr Żyła, uśmiechnięty od ucha do ucha, pochwalił się na Instagramie zdjęciem spod skoczni Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 34-latek zdążył stęsknić się za skakaniem, co potwierdził w ostatnim wywiadzie dla TVP Sport.

Skoki to trochę taki stan umysłu. Na przykład, jak dzisiaj przyszedłem na skocznię po półtora tygodniu nieskakania, to nie miałem pojęcia, jak się zachować. Pierwszy skok to nie wiedziałem, czy nogę wyprostowałem na progu, czy nie. Dobrze, że mi coś w plecach nie strzeliło. Ale w ostatniej próbie już bardzo fajnie mi się skakało - podkreślił Żyła.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ostatni akord obecnego sezonu skoków narciarskich odbędzie się w Planicy. W Słowenii zaplanowane są w sumie cztery konkursy - trzy indywidualne (w czwartek 25.03, piątek i niedzielę), a także jeden drużynowy (w sobotę).

Świetny sezon Piotra Żyły

Dla Żyły obecny sezon jest wyjątkowy. Cały czas jest w czołówce klasyfikacji generalnej pucharu świata, a wisienką na torcie był złoty medal podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie na skoczni normalnej.

Zobacz także: Żużel. Bracia Holderowie komentują zmiany regulaminowe w PGE Ekstralidze
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić