Pokazali szatnię Barcelony. Obok kogo swoje miejsce ma Lewandowski?

1

Wtorek (12 marca) to jeden z najważniejszych dni w tym sezonie dla FC Barcelony. W 1/8 finału kataloński zespół zmierzył się z SSC Napoli. Tuż przed rozpoczęciem spotkania pokazano szatnię Barcy. Sprawdźcie, obok kogo siedzi w niej Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski (Getty Images, Alex Caparros)

O ile w tym sezonie FC Barcelona zawodzi w rozgrywkach La Ligi, o tyle w Lidze Mistrzów radzi sobie na miarę oczekiwań. Kataloński zespół przeszedł jak burza przez fazę grupową, a w 1/8 finału rywalizuje z SSC Napoli.

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 1:1. Dlatego trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji. Do podstawowego składu Barcy wrócił Robert Lewandowski, który w ostatnim ligowym starciu z RCD Mallorca zagrał tylko przez pół godziny.

Tuż przed meczem na profilu FC Barcelony w serwisie X pojawił się film z pustej szatni katalońskiego zespołu. Pokazano, jak drużyna jest przygotowana do spotkania. Widać starannie rozwieszone koszulki i wszystkie elementy piłkarskiego stroju.

Na nagraniu widać też doskonale, kto gdzie ma swoje miejsce szatni. Można zauważyć obok kogo siedzi Robert Lewandowski. Nagranie można zobaczyć poniżej.

Lewandowski w Barcelonie gra z numerem 9 na koszulce. Obok niego w szatni swoje miejsce mają Lamine Yamal (27) i Ilkay Gundogan (22).

Mecz Barcy z Napoli świetnie rozpoczął się dla Katalończyków. W 15. minucie podopieczni Xaviego objęli prowadzenie po golu Fermina Lopeza, a kilka chwil później wynik podwyższył Joao Cancelo. W obu przypadkach asysty zaliczył Raphinha. Przed przerwą kontaktowego gola dla Napoli strzelił Amir Rrahmani. W drugiej połowie Napoli dobił Robert Lewandowski. Barca wygrała 3:1.